1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w minionym tygodniu na parafialną Caritas.
 2. Rozpoczynamy kwartalną zbiórkę na budowę organów.
 3. Z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym, ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na wsparcie katolików na całym świecie. Przypominamy, że wyznawcy Jezusa są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Co 5 minut na świecie ginie jeden chrześcijanin, to oznacza, że ponad 100 tys. rocznie oddaje życie za wiarę. A 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji. W tym roku szczególną uwagę zwracamy na Sudan Południowy. 7 mln ludzi w tym kraju głoduje, 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową, 70 % dzieci nie jest objętych edukacją, a większość dzieci zmuszana jest do działań zbrojnych. Pomóżmy naszym braciom i siostrom w wierze. Gdzie Bóg płacze, a świat milczy – Ty działaj!
 4. Zapraszamy na dzielnicowe obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się jutro koncertem patriotycznym o godz. 11:00 w kościele św. Brata Alberta w Wesołej. O godz. 12:00 zaplanowana jest Msza św., a po Mszy uroczystości przed Pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej w Wesołej. Szczegóły są na plakacie pod chórem. W naszym kościele Msza za Ojczyznę jutro będzie o godz. 9:00. Zapraszamy.
 5. 5. Jeszcze dziś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez KSM. Obowiązkowo zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 6. Jak ogłaszaliśmy jest już dostępna książka intencji na 2020 rok. Można rezerwować Msze na cały przyszły rok szczególnie z ok. ważnych rocznic i jubileuszy.
 7. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie: w poniedziałek św. Marcina bpa, we wtorek św. Jozafata bpa i męczennika, we środę pierwszych męczenników Polski Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, a w sobotę NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
 8. Jutro kancelaria będzie nieczynna i nie będzie też porad Radcy Prawnego.
 9. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.
 10. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i w kancelarii.
 11. We czwartek Wspólnota SNE zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.
 12. W sobotę 16 listopada o godz. 9:00, w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów. O godz. 10:00, na plebanii odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów.
 13. Od soboty p. Czesław, nasz kościelny będzie rozprowadzał opłatki. W tym roku rozpocznie od mieszkańców Sulejówka i okolicznych ulic za Traktem Brzeskim.
 14. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Seminarium naszej diecezji.
 15. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza kolejny raz do wzięcia udziału w akcji „Polak z sercem”. Od jutra do 24 listopada do przygotowanych koszy w kościele będziemy zbierać żywność i środki chemiczne dla polskich rodzin na Ukrainie i Białorusi.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z ks. prof. Mazurkiewiczem pt.: Kościół i naród” o właściwej relacji między narodem i Kościołem, jest też artykuł o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę. W tygodniku „Idziemy” pada odpowiedź na pytanie dlaczego mamy kochać Ojczyznę? Jest też zaproszenie do Zamku Królewskiego w Warszawie, który w listopadzie można zwiedzać za darmo.
 17. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Nieplanowane”, który wszedł 1 listopada do polskich kin. Film „Nieplanowane” jest szansą na uzdrowienie sposobu rozmowy nt. aborcji – bo to film głęboko duchowy. Zachęca, by nie toczyć wojny, ale mówić z miłością i szanować siebie nawzajem. Film pokazuje działania pro-life, które podejmowane są z wielką delikatnością i opierają się na modlitwie. I te działania przynoszą wielkie owoce! Może być on modlitwą w intencji zatrzymania zjawiska aborcji i nawrócenia wszystkich, którzy się do niej przyczyniają. Film, choć pokazuje trudną prawdę, nie traumatyzuje. Przeciwnie – daje nadzieję! Warto zwrócić uwagę na datę polskiej premiery – 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Ta data nie jest przypadkowa. W tym dniu wspominamy ludzi, którzy odeszli, którzy są dla nas ważni, są święci. I chcemy to połączyć z myśleniem o dzieciach nienarodzonych. To ludzie! Ważni! Nie mieli szansy żyć na ziemi. Ich życie zostało przerwane. Film „Nieplanowane” w reżyserii Cariego Solomona Chucka Konzelmana powstał na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem. To historia Abby Johnson, która chcąc pomagać kobietom, zaczęła robić karierę w jednej z największych korporacji zajmujących się aborcją. Gdy zdała sobie sprawę ze zła, które dokonuje się w klinikach, podjęła się walki o prawdę i o życie każdego zagrożonego dziecka. W Stanach Zjednoczonych film wywołał wstrząs. Wiele osób zdecydowało się na odejście z pracy w klinikach aborcyjnych. W tysiącach można liczyć świadectwa nawróconych i tych, co zmienili swoje wyobrażenie na temat aborcji. Po emisji filmu w dziewięciu stanach podjęto prace na rzecz zwiększenia prawnej ochrony dzieci nienarodzonych.