1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w minionym tygodniu na  Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i misje w Etiopii (s. Helena bardzo dziękuje za zebrane 12879zł).
 2. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na Misje katolickie na całym świecie.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe. Przez cały miesiąc o godz. 17:15 rozważamy na różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na to piękne nabożeństwo. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., z różańcami, zachęcamy do prowadzenia pod opieką katechetów modlitwy w czasie nabożeństw.
 4. Nasz parafianin Grzegorz Ogórek, otrzymał strój duchowny, pamiętajmy o nim w modlitwie, aby wiernie służył Bogu i ludziom.
 5. Serdecznie zapraszamy we wtorek o godz. 18:00 na Mszę Świętą zbiorową przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w liturgiczne wspomnienie naszego wielkiego rodaka. Po Mszy świętej odmówimy litanię do św. Jana Pawła II, będzie też możliwość ucałowania relikwii.
 6. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.
 7. We środę o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla Ojców Wspólnoty Tato.Net.
 8. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.
 9. Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza we czwartek po Mszy św. wieczornej na adorację i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 10. W sobotę 26 października odbędzie się spotkanie modlitewno-integracyjne dla kandydatów, ministrantów i scholanek „Iskierki Miłości” i ich rodziców. Rozpoczniemy wspólną Mszą Świętą o godz. 10:00 w intencjach scholanek, ministrantów i ich rodzin. Po Mszy Świętej odbędzie się agapa wspólnotowa w dolnej części kościoła, która potrwa maksymalnie do godz. 12:00.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na spłatę zobowiązań za prace kamieniarskie wykonane przy naszym kościele.
 12. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 13. Zachęcamy do zgłaszania imion Zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych 2 listopada na Mszy św. i specjalnym nabożeństwie o godz. 18:00 i całorocznych w każdy 3 piątek miesiąca. Kartki na wypominki są przygotowane na stoliku z gazetkami. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich, Alojzego Nowaka i zm. z rodz. Nowaków.)
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci, a także ważny artykuł o tym jak chronić dzieci przed zagrożeniami w Internecie.   W tygodniku „Idziemy” polecamy wiele artykułów poświęconych błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce.
 15. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.kursbiblijny.deon.pl
 16. Bożena Bernard i Anna Hofmann-Delbor – doradcy rodzinni i mediatorzy pojednawczy zapraszają małżeństwa na warsztaty zatytułowane „Emocje i ich wpływ na komunikację” które odbędą się 26 października w godz. 11:00-16:00. Koszt uczestnictwa to 100zł/osobę. Szczegółowe informacje i zapisy: Anna Hofmann-Delbor nr tel. 606432757.
 17. Przy parafii powstają grupy skautowe Wędrowników. Zostały one zorganizowane przez rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci w duchu katolickim i patriotycznym. Podczas zbiórek realizowane są cele skautingu: kształtowanie charakteru, rozwój zmysłu praktycznego, wyrabianie ducha służby, pogłębianie relacji z Bogiem i rozwój fizyczny. W duchu cnót skautowych – szczerości, ofiarności i czystości – powstaje wspólnota nie tylko dzieci, ale i rodziców. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji pod numerem telefonu: 602 741 670. Najbliższe spotkanie dziewcząt odbędzie się w sobotę 26 października o godz. 10:30 przy kościele.)