1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w minionym tygodniu na parafialną Caritas.

2. Witamy w naszej parafii siostrę Helenę z Etiopii. Będzie ona kwestowała na rzecz misji: utrzymanie szkoły, przedszkola, budowa internatu w Etiopii.

3. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Z tej okazji przypominamy kazanie papieża wygłoszone na placu Zwycięstwa w czerwcu 1979 r. Rycerze Jana Pawła II i Liturgiczna Służba Ołtarza prowadzą przed kościołem zbiórkę ofiar na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem są też dostępne kalendarze z papieskimi i patriotycznymi tekstami oraz modlitewniki do św. Jana Pawła II.

4. Mamy nowych ceremoniarzy i lektorów. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński promował Adama Franka i Marcina Wojenkę na ceremoniarzy, a Szymona Rzeczkowskiego, Tomasza Piotrowskiego, Marcina Rowickiego, Karola Czajkę i Franciszka Dubowskiego ustanowił lektorami. Gratulujemy!

5. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe. Przez cały miesiąc o godz. 17:15 rozważamy na różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na to piękne nabożeństwo. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., z różańcami, które w minionym tygodniu otrzymały, zachęcamy do prowadzenia pod opieką katechetów modlitwy w czasie nabożeństw. Od dziś po różańcu będziemy przez 9 kolejnych dni odmawiać nowennę do Św. Jana Pawła II.

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza dziś po Mszy wieczornej na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

7. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywali: we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W piątek obchodzimy święto Św. Łukasza Ewangelisty.

8. Informujemy, że w związku z pogrzebem śp. prof. Jana Szyszki we środę 16 października mogą wystąpić poważne ograniczenia w ruchu w rejonie kościoła NSPJ zarówno na ul. Jana Pawła II jak i przyległych.

9. We wtorek 15 października w Dniu Dziecka Utraconego zapraszamy o godz. 17:15 na różaniec z rozważaniami skierowanymi do rodziców po stracie dziecka i na Mszę świętą o godz. 18:00 w intencji osieroconych rodziców. Do niedzieli 13 października można zgłaszać w zakrystii imiona dzieci, które chcemy upamiętnić w modlitwie. Osoby, które chciałyby włączyć się w prowadzenie modlitwy i oprawę liturgiczną zapraszamy do kontaktu: Kasia Łukomska 608047767.

10. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.

11. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. po Mszy św. wieczornej na adorację i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

12. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie w piątek po Mszy św. o godz. 18:00.

13. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę w godz. 9:30-10:30 na próbę.

14. Wspólna zbiórka dla kandydatów i ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9:00 w sali domu parafialnego.

15. W najbliższą sobotę nasz parafianin alumn Grzegorz Ogórek podczas specjalnej liturgii o godz. 11:00 w kościele przy ul. Ostrobramskiej otrzyma strój duchowny. W imieniu Grzegorza serdecznie zapraszamy na Obłóczyny!

16. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na Misje katolickie na całym świecie.

17. Pielgrzymom udającym się z Ks. Proboszczem na pielgrzymkę do Italii przypominamy, że w piątek 18 października o godz. 9:30 w kaplicy na Lotnisku im. F. Chopina będzie Msza św. i spotkanie organizacyjne z pilotem pielgrzymki przed wylotem.

18. Można już zgłaszać imiona Zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych 2 listopada na Mszy św. i specjalnym nabożeństwie o godz. 18:00 i całorocznych w każdy 3 piątek miesiąca. Kartki  na wypominki są przygotowane na stoliku z prasą. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich, Alojzego Nowaka i zm. z rodz. Nowaków.)

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” temat, który zawsze pobudza do ożywionej dyskusji: czy, jak i jakie podatki płaci Kościół katolicki w Polsce. Autor felietonu przytacza fakt, że jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym duchowni płacą podatki od ofiar za posługi religijne. W tygodniku „Idziemy” polecamy wiele artykułów poświęconych Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz słowo O. Dariusza Kowalczyka pt.: „Płynny ateizm”, w którym autor stawia tezę, że dziś ateizm nie walczy wprost z wiarą, ale ją podstępnie rozwadnia.

20. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

21. Bożena Bernard i Anna Hofmann-Delbor – doradcy rodzinni i mediatorzy pojednawczy zapraszają małżeństwa na warsztaty zatytułowane „Emocje i ich wpływ na komunikację” które odbędą się 26 października w godz. 11:00-16:00. Koszt uczestnictwa to 100zł/osobę. Szczegółowe informacje i zapisy: Anna Hofmann-Delbor nr tel. 606432757.

22. Przy parafii powstają grupy skautowe Wędrowników. Zostały one zorganizowane przez rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci w duchu katolickim i patriotycznym. Podczas zbiórek realizowane są cele skautingu: kształtowanie charakteru, rozwój zmysłu praktycznego, wyrabianie ducha służby, pogłębianie relacji z Bogiem i rozwój fizyczny. W duchu cnót skautowych – szczerości, ofiarności i czystości – powstaje wspólnota nie tylko dzieci, ale i rodziców. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji pod numerem telefonu: 602 741 670.

23. W Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze, w dniu 15 października o godz. 18:00 odbędzie się wyjątkowe spotkanie modlitewne z francuskim księdzem Rene-Lukiem. Poprowadzi on modlitwę zawierzenia i podzieli się bardzo mocnym świadectwem życia i nawrócenia.