1.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz składane podczas zbiórki kwartalnej. Kwestarzom dziękujemy za przeprowadzenie wrześniowej zbiórki.
 2. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza – kociołek i kropidło na wodę święconą.
 3. Bóg zapłać ofiary złożone do puszek w dniu odpustu parafialnego jako I cegiełka na budowę ołtarza św. Hieronima – zebrano 1200 zł.
 4. Witamy diakona Adriana, który w minionym tygodniu rozpoczął praktykę roczną w naszej parafii. Każdego tygodnia od czwartku do niedzieli będzie pomagał nam w duszpasterstwie a także w wizycie duszpasterskiej zwanej „Kolędą”.
 5. Dziś z racji I niedzieli miesiąca i dziękczynienia za Nawiedzenie Kopii Jasnogórskiego Obrazu w naszej diecezji po Mszy św. o godz. 13:00 odprawimy nabożeństwo ku czci Pana Jezusa i Matki Bożej a po Mszy wieczornej będą Nieszpory Eucharystyczne zakończone śpiewem Apelu Jasnogórskiego.
 6. Ofiary dziś składane do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.
 7. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe. Przez cały miesiąc o godz. 17:15 rozważamy na różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na to piękne nabożeństwo. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (z różańcami, które dziś otrzymały) zachęcamy do prowadzenia pod opieką katechetów modlitwy w czasie nabożeństw.
 8. Jeszcze dziś po Nieszporach ok. godz. 19:20 zapraszamy rodziców i Młodzież, która w tym roku rozpocznie swoje przygotowanie do bierzmowania na pierwsze spotkanie organizacyjne. Zaproszenie dotyczy młodzieży z par. św. Hieronima z klas ósmych Szkół Podstawowych oraz młodzieży starszej, która jeszcze nie przyjęła tego sakramentu. (Prosimy zabrać ze sobą długopis, aby wypełnić kartę zgłoszeniową.)
 9. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywali: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 10. W poniedziałek 7.10 o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne z ks. Proboszczem, dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 11. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.
 12. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.
 13. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10:00 na próbę.
 14. W sobotę 12 października o godz. 14:45 w Józefowie koło Otwocka odbędzie się mecz ligowy ministrantów młodszych. Zbiórka dla kandydatów odbędzie się o godz. 9:00 w kościele. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się o godz. 10:00 w domu parafialnym.
 15. W sobotę 12.10 o godz. 19:00 w domu parafialnym odbędzie się Konferencja dla Rodziców i Chrzestnych.
 16. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 17. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii siostrę Helenę z Etiopii. Będzie ona kwestowała na rzecz misji (utrzymanie szkoły, przedszkola, budowa internatu) w Etiopii. Więcej informacji można przeczytać na stronie misjesalezjanie.pl
 18. Za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 18:00 i Nabożeństwie Fatimskim, młodzież z KSM zaprasza na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu.
 19. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy przynieść świece na procesję światła z figurą Matki Bożej.
 20. Tradycyjnie we wtorek 15 października w Dniu Dziecka Utraconego zapraszamy o godz. 17:15 na różaniec z rozważaniami skierowanymi do rodziców po stracie dziecka i na mszę świętą o godz. 18:00 w intencji osieroconych rodziców. Do niedzieli 13 października można zgłaszać w kancelarii i zakrystii imiona dzieci, które chcemy upamiętnić w modlitwie. Osoby, które chciałyby włączyć się w prowadzenie modlitwy i oprawę liturgiczną zapraszam do kontaktu: Kasia Łukomska 608047767.
 21. W Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze, w dniu 15 października o godz. 18:00 odbędzie się wyjątkowe spotkanie modlitewne z francuskim księdzem Rene-Lukiem. Poprowadzi on modlitwę zawierzenia i podzieli się bardzo mocnym świadectwem życia i nawrócenia.
 22. Przy naszej parafii powstają grupy skautowe Wędrowników. Zostały one zorganizowane przez rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci w duchu katolickim i patriotycznym. Podczas zbiórek realizowane są cele skautingu: kształtowanie charakteru, rozwój zmysłu praktycznego, wyrabianie ducha służby, pogłębianie relacji z Bogiem i rozwój fizyczny. W duchu cnót skautowych – szczerości, ofiarności i czystości – powstaje wspólnota nie tylko dzieci, ale i rodziców. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji pod numerem telefonu: 602 741 670.
 23. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 24. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca Świętego. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. jakie stanowisko miał św. Jan Paweł II na temat ideologii LGBT”.
 25. Bożena Bernard i Anna Hofmann-Delbor – doradcy rodzinni i mediatorzy pojednawczy zapraszają małżeństwa na warsztaty zatytułowane „Emocje i ich wpływ na komunikację” które odbędą się w par. św. Hieronima 26 października w godz. 11:00-16:00. Koszt uczestnictwa to 100zł/osobę. Szczegółowe informacje i zapisy: Anna Hofmann-Delbor – tel. 606432757
 26. Od dziś można zgłaszać imiona zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych 2 listopada na Mszy św. i specjalnym nabożeństwie o godz. 18:00 i całorocznych w każdy 3 piątek miesiąca. Kartki na wypominki są przygotowane na stoliku z prasą. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich, Alojzego Nowaka i zm. z rodz. Nowaków.)