1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz składane podczas zbiórki kwartalnej. Kwestarzom dziękujemy za wytrwałość i przeprowadzenie zbiórki.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Odpustu parafialnego. Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Wszystkim prowadzącym i animatorom dziękujemy za zaangażowanie. Szczególnie podziękowania należą się najmłodszym: ministrantom oraz „Iskierkom Miłości” i wszystkim dzieciom za piękny śpiewany różaniec w sobotę.

3. Bóg zapłać p. Czesławowi, naszemu kościelnemu i p. Barbarze za odpustowe porządki w kościele.  

4. Dziękujemy Rodzinom, które wzięły udział w konkursie biblijnym. Annie i Marcinowi Wojenka dziękujemy za przygotowanie pytań konkursowych.

5. W kiosku pod chórem dziś ostatni dzień kwartalnej zbiórki dobrowolnych ofiar na organy. Natomiast ofiary składane po Mszy św. do puszek będą przeznaczone jako pierwsza cegiełka na budowę ołtarza św. Hieronima, aby nasz patron miał godne miejsce naszej czci oraz modlitw o jego wstawiennictwo i opiekę nad nami.

6. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we środę Świętych Aniołów Stróżów, we czwartek  święto św. Archaniołów Rafała, Michała i Gabriela, w piątek św. Franciszka z Asyżu a w sobotę św. Siostry Faustyny.

7. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30. Zapraszamy również nowych sympatyków śpiewu.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

9. We czwartek Wspólnota SNE zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o powołania.

10. W piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona przed Mszą św. Litanią do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz czas na indywidualną adorację i uwielbienie Pana Jezusa. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą na wzór odprawianej w kaplicy cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

11. Spowiedź w I piątek będzie od godz. 17:00.

12. W sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

13. W sobotę 5 października o godz. 9:00 na boisku SP353 odbędzie się mecz ligowy Ministrantów Młodszych. Zbiórka dla kandydatów na ministranta odbędzie się o godz. 9:00 w kościele.

14. W sobotę 5 października o godz. 11:00 w Par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie, pięciu naszych ministrantów przyjmie z rąk Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego posługę Lektora.

15. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10:00 na próbę.

16. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca i dziękczynienia za Nawiedzenie Kopii Jasnogórskiego Obrazu w naszej diecezji po Mszy św. o godz. 13:00 odprawimy nabożeństwo ku czci Pana Jezusa i Matki Bożej a po Mszy wieczornej będą Nieszpory Eucharystyczne zakończone śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

17. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.

18. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

19. We środę 2 października o godz. 19:30 na plebanii odbędzie się I parafialna sesja synodalna Synodu Młodych. Wszystkich delegatów zespołu synodalnego serdecznie zapraszamy.

20. Młodzież, która chciałaby należeć do zastępów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zapraszamy na niedzielne spotkania. Szczegóły na plakacie pod chórem.

21. Spotkanie organizacyjne w sprawie Bierzmowania, dla młodzieży z klas ósmych i szkół średnich, odbędzie się 6 października po Mszy Świętej wieczornej i Nieszporach (ok. 19:20).

22. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jak zawsze na początku miesiąca są nowe miesięczniki: „Różaniec” z rozważaniami tajemnic na październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej oraz artykuł „Różańcowe kłopoty św. Tereski”, natomiast w „Naszej Arce” dowiemy się więcej Aniołach i Archaniołach. W „Gościu Niedzielnym” jest wywiad z Premierem, przeczytamy też o naszym patronie św. Hieronimie: „Słowo jest wieczne”. W tym numerze jest też dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów: „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni”. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. o sekretach bardzo popularnej „Nowenny Pompejańskiej”.