1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w minioną niedzielę na Seminarium Diecezjalne.

2. Dziękujemy wszystkim grupom i osobom, które przygotowały sobotnie spotkanie ewangelizacyjne i spektakl dla młodzieży pt.: „Co dalej”.

3. Dziś gościmy w naszej parafii Ks. Witalisa Myszona z Białorusi, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Lelczycach.

4. W kiosku pod chórem trwa kwartalna zbiórka dobrowolnych ofiar na organy.

5. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 młodzież z KSM zaprasza na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu.

6. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, we wtorek wspominamy św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego biskupa, we środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, w piątek wspominamy świętych męczenników koreańskich Andrzeja Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, a w sobotę będziemy obchodzić święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

7. We środę 18 września rozpoczyna się pierwszy w historii naszej diecezji Synod Młodych. W imieniu Księdza Biskupa Romualda i Biskupa Marka zapraszamy na inaugurację synodu i uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 w katedrze przy ul. Floriańskiej na Pradze.

8. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30. Zachęcamy również nowych miłośników śpiewu.

9. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek po Mszy św. wieczornej na adorację i uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W godz. 20:00-20:30 odbędzie się modlitwa wstawiennicza.

10. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę o godz. 10:00 na próbę. Mile widziani są też nowi kandydaci i kandydatki do scholki.

11. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w sali domu parafialnego. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się o godz. 9:00 w kościele, zapraszamy wszystkich którzy chcieliby zostać ministrantami.

12. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania KSM. Szczegóły na plakatach pod chórem.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Chorągwi św. Hieronima Rycerzy św. Jana Pawła II. Zebranie będzie miało charakter otwarty, zapraszamy wszystkich sympatyków i zainteresowanych formą duchowości opartą na nauczaniu św. Jana Pawła II.

14. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczymy w całości na spłatę naszych zobowiązań.

15. Zwolniło się miejsce na październikową pielgrzymkę do Rzymu. Szczegóły w zakrystii.

16. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

17. Jak już zachęcaliśmy i informowaliśmy jutro w katedrze na Pradze rozpoczyna się Kurs przygotowujący dla osób dorosłych, które chcą otrzymać sakrament bierzmowania. Szczegóły w zakrystii.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” polecamy temat wiodący o Krzyżu oraz cenne wskazówki jak reagować, gdy dzieci dokonują złych życiowych wyborów. W tygodniku „Idziemy” znajdziemy wiele ciekawych i frapujących tematów, m.in.: o najważniejszym zadaniu dla Kościoła, państwa, szkoły i rodziców jakim jest wychowanie dzieci, jak również o nauczycielach i problemach edukacji w Polsce. Poza tym: zaskakujące informacje o tym, co jest najczęstszą przyczyną śmierci na świecie oraz o miejscach szczególnego kultu Krzyża w Polsce.

19. Tradycyjnie przed parafialnym odpustem ogłaszamy Rodzinny Konkurs Biblijny. Pytania konkursowe i zasady udziału w konkursie zostały podane na ostatniej stronie naszej gazetki. Zachęcamy do udziału. Przewidziano nagrody.