1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w w minioną niedzielę na Dzieło Misyjne naszej diecezji. Dziękujemy też za złożone dziś ofiary na tacę na spłatę zobowiązań za prace kamieniarskie wokół kościoła.

2. Dziś witamy ks. dr. Mariusza Wedziuka, dyrektora Radia Warszawa, który dekretem Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego został skierowany do naszej parafii w charakterze rezydenta. Życzymy ks. Mariuszowi wielu łask zarówno w pracy w diecezjalnej rozgłośni jak i w naszej parafii.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na główną Mszę Św. o godz. 18:00. We wtorek wspominamy w liturgii św. Monikę, we środę św. Augustyna, a we czwartek przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. We środę o godz. 19:00 w sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie dla ojców w ramach Wspólnoty Tato.Net.

5. Wspólnota SNE zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na kolejne spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.

6. W sobotę Msza św. wieczorna będzie sprawowana wg formularza niedzielnego.

7. W najbliższą niedzielę będzie obowiązywał już zwykły porządek Mszy św. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.

8. Ofiary składane za tydzień do puszek będą przeznaczone na dzieła parafialnej Caritas.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy zbiórkę kwartalną ofiar deklarowanych na budowę organów.

10. Zapowiadamy, że od 2 września rozpoczną się w naszej parafii Katechezy dla Narzeczonych. Wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia i zapisy w dniu pierwszej konferencji w poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii. (Kolejny taki kurs będzie dopiero na wiosnę w parafii NSPJ.)

11. W ostatnim czasie wiele nowych rodzin sprowadziło się do naszej parafii. Zachęcamy do zgłoszenia swoich danych w kancelarii parafialnej, by potwierdzić swoją przynależność do parafialnej wspólnoty, co jednocześnie wiąże się z możliwością pozyskiwania w kancelarii różnego rodzaju zaświadczeń.

12. W naszej parafii działa wiele wspólnot. Może ktoś poszukuje dla siebie miejsca głębszego realizowania chrześcijańskiego powołania. Wykaz wspólnot znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: swhieronim.pl, w zakładce „Grupy parafialne”.

13. W przyszłym tygodniu uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny. Wszystkich Uczniów naszych szkół, Dyrekcje, Wychowawców, Katechetów i Opiekunów zapraszamy na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem na cały rok nauki w poniedziałek 2.09. o godz. 8:00. Spowiedź będzie już od godz. 7:40. Z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego można też skorzystać w niedzielę 20 min. przed każdą Mszą św. Będzie też spowiedź w I piątek miesiąca (6.09.) od godz. 17:00.

14. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę 7.09. o godz. 10:00 na pierwszą powakacyjną próbę. Mile widziani są też nowi kandydaci i kandydatki do scholi.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy min. o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi. W tygodniku „Idziemy” polecamy ciekaw artykuł „Potrzebna czy zbędna” – o lekcji religii w szkole. Oraz specjalny dodatek dla rodziców dzieci w wieku szkolnym – dotyczący planowanych przez niektóre samorządy nowych zajęć edukacji seksualnej.

16. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński zaprasza na Diecezjalne Dożynki, które w tym roku odbędą się w Sanktuarium Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku 31 sierpnia o godz. 11:00 (Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Ostrówek, ul. św. Faustyny 5).