1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w 15 sierpnia za kwiaty i zioła.

2. Wspólnocie Fatimskiej i Żywego Różańca dziękujemy za przygotowanie bukietów i wianków na Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.

3. Dziś gościmy w naszej parafii Ks. Marcina Brzeszczyńskiego – dyrektora Dzieła Misyjnego naszej diecezji, który przybliża nam dzieła misyjne naszych misjonarzy. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę książki i filmy o tematyce misyjnej. Zebrane środki będą przeznaczone na realizację projektów naszych misjonarzy.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. We środę papieża św. Piusa X. We czwartek o wspominamy NMP Królowej, a w sobotę obchodzimy święto św. Bartłomieja apostoła.

5.Wspólnota SNE zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na kolejne spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.

6. We czwartek na Mszy w. będziemy modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii

7. W sobotę Msza św. wieczorna będzie sprawowana wg formularza niedzielnego.

8. W najbliższą niedzielę oficjalnie rozpocznie posługę w naszej parafii ks. Mariusz Wedziuk, który dekretem Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego został skierowany do naszej parafii w charakterze rezydenta. Powitamy ks. Mariusza podczas Mszy św. o godz. 12:00.

9. Ofiary składane w najbliższą niedzielę na tacę przeznaczymy w całości na spłatę naszych zobowiązań.

10. Przypominamy, że do końca sierpnia Msze św. w niedzielę odprawiamy wg porządku wakacyjnego o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00.

11. Kancelaria w sierpniu czynna jest we środę w godz.: 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w sobotę w godz.: 9:00-10:00.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy tym razem bezpłatny dodatek historyczny o powstaniu śląskim – w 100. rocznicę tego wydarzenia. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. o akcji „Polska pod Krzyżem” oraz o sytuacji w polskim rolnictwie i zagrożeniu suszą.

 

Zaproszenie

   Drodzy Diecezjanie,

     Codzienne ludzkie działanie – zakup żywności, przygotowanie posiłku wiąże się z trudem i poświęceniem. Od kilku lat wobec powtarzającej się suszy coraz lepiej rozumiemy niepokój, który może rodzić się w tej płaszczyźnie: czy aby na pewno nie grozi nam brak chleba? Z łaską Bożą wciąż możemy zbierać płody roli, chleb powszedni jest na naszych stołach, spichlerze wypełniają się plonami. Tym serdeczniej winniśmy dziękować Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności. Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki, które będziemy przeżywać w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku.

      Zapraszam Was na nie serdecznie do Sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Ostrówek, ul. św. Faustyny 5).

     Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

                                                                                        + Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski