1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w minioną niedzielę na dzieła parafialnej Caritas.

2. We środę obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika zamordowanego przez Niemców w Auschwitz. W sobotę w liturgii wspominamy św. Jacka, polskiego świętego dominikanina, współpracownika św. Dominika.

3. We wtorek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie i procesja wokół kościoła. Prosimy przynieść świece.

4. We czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będą w naszym kościele odprawiane jak w niedziele wakacyjne czyli o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00. W tym dniu w naszej diecezji przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej i świętujemy 99 rocznicę Cudu nad Wisłą. Z tej okazji ks. Bp Romuald Kamiński zaprasza wszystkich na diecezjalne obchody Uroczystości na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie, program podany jest w naszej gazetce i na stronie www.diecezja.waw.pl

5. W najbliższą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Ks. Marcina Brzeszczyńskiego – dyrektora Dzieła Misyjnego naszej diecezji, który przybliży nam dzieła misyjne naszych misjonarzy. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę książki i filmy o tematyce misyjnej. Zebrane środki będą przeznaczone na realizację projektów naszych misjonarzy.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” jest płyta z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. o religijnym i patriotycznym znaczeniu uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej oraz wywiad z dyr. Muzeum Historii Polski o „Cudzie nad Wisłą”.

7. Znaleziono na przystanku pieniądze. Znalazca poszukuje osoby poszkodowanej. Więcej informacji w zakrystii.

8. Przypominamy, że do końca sierpnia Msze św. w niedzielę odprawiamy wg porządku wakacyjnego o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00.

9. Kancelaria w sierpniu czynna jest we środę w godz.: 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w sobotę w godz.: 9:00-10:00.

10. Przekazujemy pozdrowienia od Ks. Pawła i Pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę w Praskiej Pielgrzymce Rodzin z Ks. bpem Markiem na czele.

11. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnych pogodnych i bezpiecznych wakacji.