1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów.
 2. W tym tygodniu: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Marty, we środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 3. We środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. We czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie za tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. W naszej parafii podczas środowej Nowenny do Matki Bożej będziemy modlili się za poległych.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty SNE i o powołania do kapłaństwa i zakonów.
 6. W piątek w godz. 9:00-12:00 ksiądz Paweł odwiedzi w domach chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15:00 odbędzie się Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:15 będzie różaniec. Adoracja będzie zakończona przed Mszą Litanią do Serca Pana Jezusa. Spowiedź rozpocznie się od godz. 17.00.
 7. W sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca (materiały dostępne na stoliku za ławkami) i Litania do Matki Bożej.
 8. W sobotę Msza św. wieczorna będzie sprawowana wg formularza niedzielnego.
 9. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:00 będzie Litania do Imienia Jezus, po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy szczegółowe wyjaśnienie w jakich okolicznościach nieobecność na Mszy Świętej może być usprawiedliwiona. W tygodniku „Idziemy” jest wiele artykułów dotyczących 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 11. Zgodnie z wieloletnią tradycją we czwartek, 1 sierpnia, o godz. 17.00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym w Powstaniu Warszawskim żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego.
 12. W imieniu Księdza Czarka dziękujemy wszystkim, którzy wspierali go w trudnym czasie choroby i śmierci Mamy, a szczególnie tym, którzy w miniony piątek wzięli udział w modlitwie i we Mszy św. pogrzebowej za śp. Annę Banaszek.
 13. Na stoliku pod obrazem św. Jana Pawła II jest wyłożona księga trzeźwościowa. W związku z rozpoczynającym się w tym tygodniu miesiącem abstynencji i w odpowiedzi na Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęcamy do składania zobowiązań i postanowień trzeźwości na miesiąc sierpień.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji.