1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów.

2. Bóg zapałać Wszystkim Wspólnotom i osobom indywidualnym za przygotowanie Bożego Ciała. Władzom Dzielnicy dziękujemy za uprzątnięcie ulic i całej trasy procesji. Szczególne podziękowania należą się za piękne ołtarze i przystrojone okna. Bóg zapałać Wspólnotom naszej parafii oraz Służbie Liturgicznej, za III ołtarz z Ikoną Emmaus i chlebem, którym wszyscy powinniśmy się stać dla innych. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za IV ołtarz eucharystyczny. Bóg zapałać p. Jurczewskiemu za ubogacenia dekoracji kwiatowych wokół kościoła.

3. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w uroczystości Bożego Ciała. Warto podkreślić, że pojawiliśmy się nawet w relacji telewizyjnej.

4. W imieniu mieszkańców osiedla i w imieniu parafii dziękujemy strażakom za pomoc w ratowaniu domów i osuszaniu piwnic po piątkowej nawałnicy jak przeszła przez nasze osiedle. Dziękujemy wszystkim, którzy tak szybko zareagowali na naszą prośbę i pomagali w ratowaniu zalanych piwnic kościoła i plebanii.

5. Dziś przypada 14 rocz. święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Polecajmy naszego Pasterza dobremu Bogu w naszych modlitwach.

6. Z okazji Dnia Ojca składamy wszystkim Tatom, Tatkom i Tatusiom najlepsze życzenia opieki św. Józefa, który był opiekunem samego Pana Jezusa.

7. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczymy na spłatę naszych zobowiązań.

8. W kiosku trwa kwartalna zbiórka ofiar na organy, można też zakupić książki z tekstami papieża Franciszka i Adhortację posynodalną „Christus Vivit” do młodych i całego ludu Bożego.

9. Jeszcze dziś zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe, odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.

10. Informujemy, że dekretem z dn. 25 sierpnia ks. Bp Romuald Kamiński skierował do naszej parafii w charakterze rezydenta Księdza Mariusza Wedziuka, dyrektora Radia Warszawa. Ksiądz Rezydent obejmie obowiązki w naszej parafii w dniu 25 sierpnia.

11. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte o godz. 7:00 i 18:00.

12. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE zaprasza na modlitewno-formacyjne spotkanie w sali domu parafialnego.

13. W piątek, 28 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to tez dzień modlitw o świętości kapłanów. Za udział w Nabożeństwie Czerwcowym i odmówienie aktu wynagrodzenia można zyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post.

14. W sobotę, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za ks. Pawła, który przebywa z młodzieżą na kajakach a później będzie odprawiał rekolekcje kapłańskie, oraz za p. Piotra – naszego organistę i za wszystkich noszących imiona świętych patronów Piotra i Pawła.

15. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca, czyli za tydzień, po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów i będziemy prosić o bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich podróżujących i wypoczywających na wakacjach.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana oraz ciekawy artykuł o tym jak pokochać „bycie ojcem”. W tygodniku „Idziemy” polecamy wywiad z Rzecznikiem Praw Dziecka i słowo o. Jacka Salija „O sensie Komunii Świętej”.

17. Ks. Grzegorzowi dziękujemy za prawie miesięczną prace w naszej parafii i pomoc duszpasterską. Życzymy sukcesów naukowych i błogosławieństwa w duszpasterstwie w parafii M. B. Zwycięskiej w Rembertowie.

18. Bardzo prosimy o większą roztropności w doborze stroju podczas uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach. Szczególne słowo na ten temat na 4 stronie.

19. Porady Radcy Prawnego zostaną wznowione po wakacjach.

20. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę będą odprawiane wg porządku wakacyjnego: o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00.