1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów i złożone w minioną niedzielę do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Pięćdziesiątnicę, która kończy okres wielkanocny i jednocześnie kończy okres Komunii wielkanocnej do której zobowiązuje katolików III Przykazanie Kościelne. Na Mszy Świętej o godz. 13:00 neoprezbiter ks. Michał Wydryszek, udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. W kiosku parafialnym można zakupić książki: z tekstami papieża Franciszka ze ŚDM w Panamie oraz adhortację posynodalną „Christus Vivit” do młodych i całego ludu Bożego. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii i diecezji.
 4. W kiosku pod chórem trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.
 5. Ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas parafialnej.
 6. Jeszcze dziś zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe, odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Witamy Ks. Grzegorza Szubtarskiego, który będzie rezydował w naszej parafii do 20 czerwca. W związku z obecnością ks. Grzegorza są wolne intencje Mszy świętych. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 8. Dziś po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 9. W sobotę o godz. 19:00 w domu parafialnym odbędzie się konferencja chrzcielna, dla rodzin, które w czerwcu podają dzieci do Chrztu.
 10. W przyszłą niedzielę kontynuujemy kwartalną zbiórkę ofiar na budowę organów.
 11. Za tydzień, z okazji zbliżającej się 1 rocznicy konsekracji kościoła, w niedzielę, po każdej Mszy św. będzie koncert chóru „Klasyczne Anioły z Kijowa”, po koncercie artyści będą rozprowadzać płyty z utworami we własnej aranżacji.
 12. Za tydzień po Mszy wieczornej młodzież z KSM zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu podczas której pragniemy zawierzyć Panu Jezusowi wszystkie sprawy naszej młodzieży.
 13. Zapowiadamy, że w poniedziałek 17 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta dziękczynna w 1 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” dziś płyta z przemówieniami papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł Ks. Henryka Zielińskiego pod tytułem „Oszukali papieża”, a także wiele artykułów o działaniu Ducha Świętego w życiu człowieka wierzącego.
 15. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 16. W imieniu Centrum Zdrowia Dziecka zachęcamy do oddawania krwi. Punkt krwiodawstwa działa od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-13:00 w budynku rehabilitacji na I piętrze, tel: 22 8151934.
 17. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na Wakacyjne Rekolekcje (od 29.06 do 7.07) w Małym Cichym k/ Zakopanego. Info: www.rrnpraga.pl. Zapisy 609106227 i 608501538.
 18. Powstaje w naszej parafii II Krąg Małżeństw Ruchu Światło-Życie. Więcej informacji u ks. Pawła.
 19. W środę 19 czerwca zakończymy rok szkolny: o godzinie 8:00 odbędzie się Msza Święta dla SP 385 i SP 353. O godz. 18:00 Msza Święta dla klas ósmych SP 385 i trzecich Gimnazjum.
 20. W zeszłym tygodniu zmarł śp. Stanisław Popis, Tata Księdza prał. Stanisława Popisa, pierwszego proboszcza naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 10 czerwca, w Parafii św. Stanisława BM w Siennicy. Msza Święta pogrzebowa o godz. 12.00. Osoby, które wybierają się na pogrzeb, proszone są o kontakt w zakrystii.
 21. W tym tygodniu w Liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. We wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła. We czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.
 22. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 23. W czwartek 13 czerwca, po Nabożeństwie Czerwcowym, odbędzie się procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy przynieść świece.
 24. W sobotę 15 czerwca o godz. 9:00 Młodzież z KSM zaprasza wszystkich chętnych na wspólne sprzątanie lasu. Więcej informacji na plakatach.