1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów i złożone w minioną niedzielę do puszek na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.

2. Obchodzimy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy kwartalne modlitwy o powołania do służby w Kościele. Ofiary składane do puszek, przeznaczamy na seminarium naszej diecezji, gdzie kształcą się i przygotowują do kapłaństwa klerycy. Kazania na wszystkich Mszach głosi dziś ksiądz diakon Michał, który w przyszłym tygodniu kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii.

3. Dziś po Mszy Świętej o 11:30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjno-zgłoszeniowe dla rodziców i dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii.

4. Jeszcze dziś i przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.

5. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18:00 i nabożeństwie odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez KSM. Skierowana dla wszystkich młodych, a szczególnie do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto Św. Macieja Apostoła, a we czwartek Uroczystość Św. Andrzeja Boboli Męczennika, głównego patrona Polski.

7. W poniedziałek 13 maja po Nabożeństwie Majowym odbędzie się procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy przynieść świece.

8. We czwartek po nabożeństwie majowym Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

9. Próby Chóru odbywają się we czwartki w sali domu parafialnego o godz. 19:15.

10. W piątek 17 maja po nabożeństwie majowym, w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Zapraszamy.

11. Próby scholki dziecięcej „Iskierki Miłości” odbywają się w sobotę o godz. 10:00.

12. W sobotę nie będzie zbiórki dla ministrantów. Trening piłki nożnej odbędzie się w godz. 12:30 – 14:00 w SP353.

13. W sobotę 18 maja będziemy obchodzili 99 rocz. urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji możemy włączyć się w akcję „Dar na Stulecie”. Szczegółowe informacje są na plakacie w kruchcie kościoła i na www.darna100.pl. Jest też zaproszenie na Mszę św. i koncert 18 maja o godz. 13:30 w Bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

14. W najbliższą sobotę Nabożeństwo Majowe odprawimy przy figurze Matki Bożej na posesji p. Ogonowskich przy ul. Azaliowej 37. Nabożeństwo będzie poprzedzone poświęceniem nowej kapliczki.

15. W przyszłą niedzielę w naszym kościele na Mszy o godz. 9:30 i 11:30 będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z powodu licznego udziału gości w uroczystości komunijnej prosimy parafian o wybranie innej godziny Mszy Św. Z racji I Komunii nie będzie Mszy o 10:00.

16. Przypominamy rodzicom, że spowiedź przed I Komunią odbędzie się w sobotę 18 maja, wg podanego wcześniej na spotkaniach grafiku.

17. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tajemnicach fatimskich: czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? W tygodniku „Idziemy” możemy między innymi przeczytać o tym: co się stało, że politycy tak bardzo zainteresowali się ostatnio Kościołem.

19. W sklepiku parafialnym można nabyć książki z okazji Pierwszej Komunii Świętej i Dnia Dziecka. Są także piękne wydania Pisma Świętego, które mogą być prezentem z okazji Chrztu  Świętego i Ślubu. Godziny otwarcia sklepiku w maju w niedziele – po każdej Mszy Świętej, w tygodniu – po wieczornej Mszy Świętej. Można też kontaktować się telefonicznie pod numerem 601898611.

20. W tym tygodniu z racji na spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą kancelaria w sobotę nie będzie czynna.