1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów. Podczas I kwartału zebrano ponad 10.000 zł.

2. Dziękujemy Księdzu Diakonowi Michałowi i Klerykom za przeprowadzenie rekolekcji szkolnych w Szkołach Podstawowych i dla 3 klasy gimnazjalnej. Dyrekcjom szkół, Katechetom i Nauczycielom dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji.

3. Bóg zapłać p. Jolancie Borkowskiej i p. Marcinowi Wojence oraz młodym Wolontariuszom i całemu Zespołowi Caritas za przeprowadzenie zbiórki żywności i przygotowanie paczek dla najuboższych.

4. Rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, które prowadzi Ksiądz Mirosław Żurawski ze Zgromadzenia Księży Marianów. Apelujemy do wszystkich: zaplanujcie swój udział w rekolekcjach i przyprowadźcie tych, których kochacie. Podczas spowiedzi pojednajcie się z Bogiem i módlmy się wszyscy za zatwardziałych grzeszników. Program rekolekcji jest na stronie internetowej parafii i na 4 stronie gazetki parafialnej. Na stolikach z gazetkami są też folderki pomocne w przygotowaniu spowiedzi. Jest tam przykładowy rachunek sumienia, informacje o warunkach dobrej i skutecznej spowiedzi oraz pomocne wskazania w rozróżnianiu grzechów śmiertelnych i powszednich. W kiosku można nabyć książeczki z rachunkiem sumienia. Rekolekcjonistę polecajmy Bogu również w naszych prywatnych modlitwach. Wymiernym wspólnotowym owocem rekolekcji mogą być pieluchy i środki pielęgnacji dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Zielonce i ośrodka Interwencji Kryzysowej w Otwocku. Dary można składać do przyszłej niedzieli włącznie do kosza pod figurą św. Antoniego przy wyjściu z kościoła.

5. Ofiary składane dziś do puszek Caritas przeznaczamy jako jałmużnę wielkopostną dla najbardziej potrzebujących.

6. W kiosku jeszcze tylko dzisiaj można nabyć paschaliki Caritas, świece i baranki paschalne.

7. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Gorzkie Żale. Tematem nauki pasyjnej będzie: „Upadek”.

8. W dni rekolekcyjne zapraszamy na wyjątkowy wspólnotowy różaniec: dziś o godz. 17:15, a w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.

9. Próby Chóru odbywają się we czwartki w sali domu parafialnego o godz. 19:15.

10. Próby scholki dziecięcej „Iskierki Miłości” odbywają się w sobotę o godz. 10:00.

11. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci, po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40) dla młodzieży i dorosłych.

12. W sobotę 13 kwietnia o godz. 10:00 w kościele odbędzie się zbiórka Liturgiczna dla ministrantów. Nie będzie w tym dniu treningów.

13. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia teatralno-biblijne w sali domu parafialnego.

14. W sobotę 13 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie miała miejsce inauguracja Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia i przekazanie kapliczki rodzinom. Jest jeszcze możliwość dołączenia do wspólnoty rodzin, które będą gościć raz w miesiącu kapliczkę z wizerunkiem Maryi w swoim domu i dziękować za wszelkie otrzymane łaski oraz polecać Bogu przez wstawiennictwo Maryi wszystkie trudy i troski codziennego życia. Więcej informacji udziela p. Piotr Czartoryski-Sziler, e-mail: piotr.czartoryski@wp.pl. tel.: 730-300-457.

15. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Palmy zrobione przez Panie z Żywego Różańca będziemy mogli nabyć przed kościołem. Ofiary złożone za palmy przeznaczamy na witraż w nawie bocznej (przy planowanym ołtarzu św. Hieronima). Obrzęd poświęcenia palm odbędzie się na początku każdej Mszy Świętej. Po Mszy św. o godz. 11:30 będzie rozstrzygnięcie konkursu na największą palmę. Będą nagrody!!!

16. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

17. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

18. W tygodniku „Idziemy” polecamy temat główny tego wydania: „Egzorcyzmy – bez mitów”, a w „Gościu Niedzielnym” płyta z filmem „Ignacy Loyola – żołnierz, grzesznik, święty”.

19. W dniach 2-4 maja zapraszamy na pielgrzymkę autokarową, której głównym punktem będzie „rewizyta” 3 maja w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i udział w obchodach narodowych w Uroczystość Królowej Polski na Jasnej Górze. W programie pielgrzymki jest też nawiedzenie Sanktuarium w Gidlach, ze słynną figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem, Wadowice z multimedialnym Muzeum św. Jana Pawła II, Kalwaria Zebrzydowska oraz Kraków i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

20. Parafia wraz z Caritas diecezjalną organizuje w dn. 6-19 lipca w Pięknej Górze k/Giżycka na Mazurach kolonie dla dzieci ze szkół podstawowych. Szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza.

21. W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna!