1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów.
 2. W kiosku trwa zbiórka kwartalna. Dobrowolne ofiary na budowę organów można wpłacać również na specjalne konto 22124010951111001089238209 (Bank Pekao) z dopiskiem „Budowa organów”.
 3. Osoby, które przygotowują się do bierzmowania proszone są o podejście dziś do zakrystii po odbiór od ks. Pawła ważnych informacji organizacyjnych.
 4. W kiosku można nabyć paschaliki Caritas, świece i baranki paschalne. Są też pomoce do przygotowania dobrej spowiedzi oraz poradnik i modlitewnik dla chorych z modlitwami w różnych dolegliwościach i o uzdrowienie za przyczyną świętych. Młodzież z KSM rozprowadza karki świąteczne.
 5. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Gorzkie Żale. Tematem nauki pasyjnej będzie: „Korona cierniowa”.
 6. Od poniedziałku do środy diakon Michał wraz z klerykami będzie prowadził rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek w SP353, w środę w SP385. We wtorek w kościele będą sprawowane Msze święte dla naszych szkół. Są jeszcze wolne intencje we wtorek 2 kwietnia o godz. 9:00,10:00,11:00,12:00 i 13:00.
 7. We wtorek 2 kwietnia przypada 14 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18:00.
 8. We czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Św. z nabożeństwem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 9. Próby Chóru odbywają się we czwartki w sali domu parafialnego o godz. 19:15. Zapraszamy wszystkich chętnych do uwielbiania Boga śpiewem.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek 5 kwietnia w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15:00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem o godz. 17:15 i Litanią do Serca Pana Jezus. Spowiedź rozpocznie się od godz. 17.00.
 11. W sobotę o godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu (z możliwością prywatnego rozważania wybranej tajemnicy różańcowej w ramach praktykowania I sobót miesiąca) i Różaniec. Po Różańcu odśpiewamy Litanię Loretańską do Matki Bożej. Rodzinę Różańcową zapraszamy po Mszy św. na spotkanie.
 12. Próby scholki dziecięcej „Iskierki Miłości” odbywają się w sobotę o godz. 10:00.
 13. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:40) dla młodzieży i dorosłych.
 14. W sobotę 6 kwietnia o godz. 10:00 w kościele odbędzie się zbiórka dla ministrantów. O godz. 11:00 na hali SP353 odbędzie się trening dla młodszych, natomiast o godz. 12:00 trening dla starszych ministrantów.
 15. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia teatralno-biblijne w sali domu parafialnego.
 16. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie dla młodzieży z KSM – dla obydwu zastępów.
 17. W niedzielę 7 kwietnia rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Nauki w tym roku będzie głosił Ks. Mirosław Żurawski – marianin z Sulejówka. Szczegółowy program na głównej stronie internetowej i na ostatniej stronie gazetki parafialnej,
 18. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczymy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.
 19. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 20. W tygodniku „Idziemy” polecamy rozmowę z psychologiem pt.: „Jak pokonać kryzys?” oraz wywiad z Ks. Kard. Dziwiszem o św. Janie Pawle II. Dziś w „Gościu Niedzielnym” dodatek zdrowotny „ziołowa apteczka na wiosnę”, a w nim m. in. o tym jak odtruć organizm po zimie. Polecamy także artykuł o bardzo ważnym, w dobie dyktatury fałszywych newsów i internetowego hejtu, darze rozeznawania duchowego. Jest też specjalny numer „Miłujcie się” o cudownym wizerunku Jezusa w Manoppello i Całunie Turyńskim.
 21. W dniach 2-3-4 maja zapraszamy na dziękczynną pielgrzymkę autokarową, której głównym punktem będzie „rewizyta” 3 maja w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i udział w obchodach narodowych w Uroczystość Królowej Polski na Jasnej Górze. W programie pielgrzymki jest też nawiedzenie Sanktuarium w Gidlach, ze słynną figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem, której historia sięga 1516 roku, Wadowice z multimedialnym Muzeum św. Jana Pawła II, Kalwaria Zebrzydowska oraz Kraków i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 22. W dniach 18-24 października parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch. Pełny wykaz miejsc i atrakcji oraz zapisy u ks. proboszcza po Mszy św.
 23. W naszej parafii powstaje Apostolat Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Więcej informacji udziela p. Piotr Czartoryski-Sziler, e-mail: piotr.czartoryski@wp.pl. tel.: 730-300-457.
 24. Po rekolekcjach parafialnych wznowimy artykuły naszego ceremoniarza dotyczące lepszego przeżywania Liturgii Świętej.
 25. Na niedzielę palmową ogłaszamy konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Zachęcamy do udziału.
 26. List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia

      Wielebni Duszpasterze, Umiłowani Diecezjanie,

  w niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. 
  Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego.
  Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.

  Z pasterskim błogosławieństwem

  + Romuald Kamiński Biskup Warszawsko-Praski