1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę, wpłacane na konto i złożone w zeszłą niedzielę na parafialną Caritas.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczymy na spłatę naszych zobowiązań.

3. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Gorzkie Żale.

4. Dziś po Gorzkich Żalach młodzież z KSM zaprasza na Adorację Najświętszego Sakrament podczas której pragniemy zawierzyć Panu Jezusowi wszystkie sprawy naszej młodzieży.

5. W nawie bocznej pod obrazem św. Jana Pawła II wyłożona jest księga postanowień abstynenckich. Zachęcamy do składania i odnawiania na czas Wielkiego Postu przyrzeczeń trzeźwościowych.

6. Dziś rozpoczynamy zbiórkę kwartalną dobrowolnych ofiar na budowę organów. W kiosku parafialnym są już przygotowane paschaliki Caritas i świece świąteczne. Są też pomoce do dobrego rachunku sumienia przed spowiedzią.

7. We środę przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecajmy Ojca Świętego oraz cały Kościół Bożej Opatrzności.

8. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (w tym tygodniu ze względu na Wypominki wyjątkowo o godz. 19:00) dla młodzieży i dorosłych.

9. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. godz.18.50).

10. Zachęcamy również do skorzystania z propozycji 40-dniowej praktyki nawiedzania w Wielkim Poście tzw. kościołów stacyjnych (więcej informacji na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej diecezji: www.diecezja.waw.pl)

11. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE zaprasza na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

12. Próby Chóru odbywają się we czwartki w sali domu parafialnego o godz. 19:15. Zapraszamy wszystkich chętnych do uwielbiania Boga śpiewem.

13. W sobotę 16 marca o godz. 10:00 w kościele odbędzie się zbiórka dla ministrantów. O godz. 11:00 na hali SP353 odbędzie się trening dla młodszych, o godz. 12:00 trening dla starszych.

14. Próby scholki dziecięcej „Iskierki Miłości” odbywają się w sobotę o godz. 10:00.

15. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia teatralno-biblijne w sali domu parafialnego.

16. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad Gentes”.

17. Kontynuacja zbiórki kwartalnej dobrowolnych ofiar na budowę organów.

18. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 będzie dodatkowa Msza święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (dzieci otrzymają modlitweniki).

19. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

20. W tygodniku „Idziemy” polecamy wywiad z abp. Grzegorzem Rysiem o tym „Co jest najważniejsze w Wielkim Poście oraz artykuł o. Salija „czy powinniśmy się bać szatana i jakie są jego metody działania”. Ponadto w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o sensie umartwienia i pokuty oraz o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci. Jest też specjalny numer „Miłujcie się” o współczesnych dowodach na Zmartwychwstanie Jezusa.

21. W naszej parafii powstaje Apostolat Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia, który jest odpowiedzią na wezwania Matki Bożej z Fatimy. Tworzyć ma go 31 rodzin, które co miesiąc przyjmują do swego domu na jedną dobę Wizerunek Niepokalanego Serca Maryi w kształcie kapliczki i modlą się w różnych intencjach. Chętne rodziny, które chcą przyjmować kapliczkę Matki Bożej prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Więcej informacji udziela p. Piotr Czartoryski-Sziler tel.: 730-300-457 i e-mail: piotr.czartoryski@wp.pl.

22. Rekolekcje wielkopostne planujemy w dn. 7-10 kwietnia. Nauki w tym roku będzie głosił Ks. Mirosław Żurawski – marianin z Sulejówka.

23. W dniach 5-7 kwietnia w Sulejówku odbędą się rekolekcje dla małżeństw w powtórnych (niesakramentalnych) związkach. Zgłoszenia przyjmują Irmina i Krzysztof Antoszkiewicz, tel.; 605588121, e-mail: antoszkiewiczowie@spotkaniamalzenskie.pl

24. W dniach 18-24 października parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Italii. W programie: Rzym i Watykan (Msza św. u grobu św. Jana Pawła II), Manoppello, Lanciano z cudem Eucharystycznym, Św. O. Pio w San Giovanii Rotondo, św. Michał Archanioł na wzgórzu Gargano, Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej, Neapol i grób. O. Dolindo, Polski Cmentarz i Opactwo benedyktynów na Monte Casino. Pełny wykaz miejsc i atrakcji oraz zapisy w zakrystii u ks. proboszcza.

25. W związku z podpisaniem przez Prezydenta m.st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”, budzącej niepokój społeczny, biskupi archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej przedstawiają wspólne stanowisko. Teks dostępny jest na stronie: www.diecezja.waw.pl. Prezentujemy je również w dzisiejszym dodatku do parafialnej gazetki.