1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 2. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.
 3. Dziś o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z KSM – zastęp młodszy. A o godz. 19:00 zapraszamy zastęp starszy.
 4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą karnawału. 6 marca w Środę Popielcową rozpoczynamy Wieki Post, który służy przygotowaniu obchodu Paschy. Msze Święte w Popielec będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Spowiedź będzie przed każdą Mszą Św.
 5. W Popielec rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. W nawie bocznej pod obrazem św. Jana Pawła II wyłożona jest sięga pamiątkowa – postanowień abstynenckich. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Można takie zobowiązanie podjąć w duchu wyrzeczenia na Wielki Post lub na indywidualnie określony czas.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. godz.18.50).
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i sobotę.
 8. Zachęcamy również do skorzystania z propozycji 40-dniowej praktyki nawiedzania w Wielkim Poście tzw. kościołów stacyjnych (więcej informacji na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej diecezji: www.diecezja.waw.pl)
 9. We Wtorek o godz. 18:00 w parafi NSPJ w Starej Miłośnie odbędzie się Msza św. z modlitwa za Żołnierzy Wyklętych. W imieniu Księdza Proboszcza i Organizatorów serdecznie zapraszamy.
 10. We czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Św. z nabożeństwem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 11. W piątek po Drodze Krzyżowej odbędzie się w sali domu parafialnego zebranie Wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 12. W sobotę 9 marca o godz. 9:00 w kościele odbędzie się próba generalna dla kandydatów na ministrantów i ich rodziców (obecność obowiązkowa). O godz. 10:00 – zbiórka dla starszych ministrantów. O godz. 11:00 na hali SP353 odbędzie się mecz piłki nożnej dla młodszych ministrantów w ramach Ligii Diecezji.
 13. Próby Chóru odbywają się we czwartki w sali domu parafialnego o godz. 19:15. Zapraszamy wszystkich chętnych do uwielbiania Boga śpiewem.
 14. Próby scholki dziecięcej „Iskierki Miłości” odbywają się w sobotę o godz. 10:00.
 15. W sobotę zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia teatralno-biblijne, które odbędą się o godz. 18:00 w sali domu parafialnego.
 16. W I Niedzielę Wielkiego Postu wszystkie Msze Święte będziemy rozpoczynać procesją ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych, prosząc o wstawiennictwo naszych Świętych Patronów na czas wyrzeczeń i pokuty.
 17. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się obrzęd włączenia kandydatów do wspólnoty ministranckiej. Prosimy o modlitwę w intencji całej służby liturgicznej.
 18. Ofiary składane na tacę w I Niedzielę Postu przeznaczymy na spłatę naszych zobowiązań.
 19. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się tzw. zbiórka kwartalna dobrowolnych ofiar na budowę organów.
 20. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach młodzież z KSM zaprasza na Adorację Najświętszego Sakrament podczas której pragniemy zawierzyć Panu Jezusowi wszystkie sprawy naszej młodzieży.
 21. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 22. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się na plebani 4 marca od godz. 17:00 według porządku podanego na kartkach informacyjnych.
 23. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł ks. Henryka Zielińskiego o walce z nadużyciami w Kościele według św. Piotra Damianiego i wiele innych artykułów, które pomogą nam lepiej wejść w czas Wielkiego Postu. W „Gościu Niedzielnym” zachęcamy do lektury artykułu „Kto kocha Kościół” aby lepiej zrozumieć sens powstania Kościoła Chrystusowego i tego z czym musi się zmierzyć Kościół w dzisiejszych czasach.
 24. Rekolekcje wielkopostne planujemy w dn. 7-10 kwietnia. Nauki w tym roku będzie głosił Ks. Mirosław Żurawski – marianin z Sulejówka.