1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i składane w kancelarii na kolejne inwestycje parafialne.
 2. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone w całości na spłatę naszych zobowiązań za prace przy kościele.
 3. Dziś o godz. 16:00 będzie dodatkowa Msza święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. Dziś o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 5. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
 6. We środę o godz. 18:00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o godz. 18:00 odbędzie się Msza Święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  Intencje można składać w kancelarii podczas dyżuru i w zakrystii po Mszach św.
 7. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek po Mszy św. na adorację i uwielbienie modlitewne Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 20:00 będzie modlitwa wstawiennicza.
 8. W tym tygodniu w piątek obchodzimy święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 9. Próby Chóru dorosłych odbywają się we czwartki o godz. 19:15 w sali domu parafialnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do uwielbiania Boga śpiewem.
 10. Próby scholki dziecięcej „Iskierki Miłości” odbywają się w sobotę o godz. 10:00.
 11. W sobotę 23 lutego w kościele odbędzie się o godz. 10:00 wspólna zbiórka dla kandydatów i wszystkich ministrantów. Treningi piłki nożnej odbędą się w SP 353 o godz. 11:00 – dla młodszych, o godz. 12:00 dla starszych.
 12. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 13. Bal Karnawałowy dla Rodzin planujemy w sobotę 2 marca. Zapisy w zakrystii. Wpisowe 10 zł.
 14. Jeszcze tylko dziś do kosza pod figurą św. Antoniego można składać gry, książki, zabawki i inne przedmioty, które będą wykorzystane podczas balu parafialnego do akcji charytatywnej dla szkół i oratoriów salezjańskich w Etiopii.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze lutowy numer Różańca i miesięcznika „Miłujcie się” z wiodącym tematem „jak rodzi się świętość człowieka”. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły pod tytułem „Pielgrzymi czy turyści?” – Co pozostało w uczestnikach tegorocznych i poprzednich Światowych Dni Młodzieży? Gdzie są oni dzisiaj? – pytają ks. Michał Dziedzic i ks. Jacek Grzybowski. W „Gościu Niedzielnym” natomiast rekomendujemy artykuł pod tytułem „Jak się uczy cudze dzieci”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce.
 16. W sobotę 23 lutego zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia teatralno-biblijne, które odbędą się w sali domu parafialnego.
 17. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie, w poniedziałki o godz. 19:00 odbywa się kurs przedmałżeński.
 18. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas, które umożliwia korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne również naszej parafii. Należy w zeznaniu rocznym wskazać Organizację Pożytku Publicznego wpisując we właściwej rubryce numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Gotowy program do wypełniania PIT, w wersji elektronicznej, jest też dostępny na stronie: www.cdwp.caritas.pl., w tym wypadku również należy pamiętać o wpisaniu celu szczegółowego: „Parafia św. Hieronima”. Każdy z nas ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku od swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem polskim, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

Komunikat Komisariatu Policji Warszawa Wesoła

     W związku z odnotowanym w latach 2018-2019 wzrostem przestępstw dokonywanych metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osób starszych, Komisariat Policji Warszawa Wesoła zwraca się z prośbą o zachowanie ostrożności przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wypłaty środków finansowych z placówek bankowych oraz przekazywaniu ich oszustom. Schemat działania oszustów jest dwojaki: dzwonią do osób starszych i podają się za: policjanta lub wnuczka. Wykorzystują emocjonalne więzi potencjalnych ofiar w celu wyłudzenia znacznych kwot finansowych. Najczęściej uzasadniają swoje prośby o przekazanie środków finansowych trudną sytuacją materialną ich jako „wnuczków”. W przypadku oszustw metodą „na policjanta” powołują się na potrzebę uiszczenia należności w zamian za np. zwolnienie zatrzymanego domniemanego wnuczka.
Należy tu zauważyć, iż policja nie wykorzystuje w swojej pracy takich metod działania. W związku z powyższym w trosce o prawidłowe zabezpieczenie interesu osób starszych, a tym samym ograniczenie, a docelowo wyeliminowanie liczby dokonanych w ten sposób zuchwałych przestępstw zwracamy się z prośbą o każdorazowe zgłaszanie „podejrzanych” telefonów do tutejszej jednostki policji.
Pamiętaj!
Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji i nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!