1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i złożone w minionym tygodniu na parafialną Caritas.

2. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i ustanowiony przez Jana Pawła II 27 lat temu Światowy Dzień Chorego. We czwartek zaś przypada święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

3. We środę o godz. 18:00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w kancelarii podczas dyżuru i w zakrystii po Mszach.

4. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na kolejne spotkanie formacyjne.

5. Od najbliższego czwartku wznowione zostają po feriach próby chóru. Zapraszamy wszystkich chętnych do uwielbiania Boga śpiewem. Próby odbywają się w sali domu parafialnego.

6. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do sali przy kancelarii na spotkanie modlitewne.

7. W sobotę 16 lutego w kościele odbędzie się o godz. 10:00 wspólna zbiórka dla kandydatów i wszystkich ministrantów.

8. Próby scholki dziecięcej „Iskierki Miłości” odbywają się w sobotę o godz. 10:00.

9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we środę i sobotę.

10. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na spłatę naszych zobowiązań.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 będzie dodatkowa Msza święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

12. W niedzielę 17 lutego o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

13. Bal Karnawałowy dla Rodzin planujemy w sobotę 2 marca. Zapisy w zakrystii. Wpisowe 10 zł.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już lutowy numer Różańca i miesięcznika „Miłujcie się” z wiodącym tematem „jak rodzi się świętość człowieka”. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły poświęcone różnorakim formom pomocy osobom chorym i bardzo ciekawy wywiad z Księdzem Biskupem Markiem Solarczykiem. W „Gościu Niedzielnym” natomiast rekomendujemy artykuł o orędziu Matki Bożej i nadprzyrodzonych wydarzeniach które towarzyszyły objawieniom w Akicie.

15. W sobotę 16 lutego zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia teatralno-biblijne, które odbędą się w sali domu parafialnego. W tym tygodniu rozpoczną się pracę nad spektaklem: „Pasja”.

16. Jeszcze przez tydzień (do przyszłej niedzieli włącznie) do kosza pod figurą św. Antoniego można składać gry, książki, zabawki i inne przedmioty. Pozyskane w ten sposób środki pragniemy przekazać na szkołę i oratoria salezjańskie w Etiopii.

17. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie, w poniedziałki o godz. 19:00 odbywa się kurs przedmałżeński.

18. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas, które umożliwia korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne również naszej parafii. Należy w zeznaniu rocznym wskazać Organizację Pożytku Publicznego wpisując we właściwej rubryce numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również  na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Gotowy program do wypełniania PIT, w wersji elektronicznej, jest też dostępny na stronie: www.cdwp.caritas.pl., w tym wypadku również należy pamiętać o wpisaniu celu szczegółowego: „Parafia św. Hieronima”. Każdy z nas ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku od swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem polskim, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.