1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i składane podczas kolędy. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które odwiedzamy w czasie wizyty duszpasterskiej, odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 13:00.

2. Dziękujemy za wsparcie zimowiska dla dzieci z naszej parafii.

3. Dziś przypada I rocznica ingresu Ordynariusza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Polecamy naszego Pasterza modlitwom wiernych.

4. Po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się koncert Chóru z par. Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie. Serdecznie zapraszamy.

5. Jeszcze dziś o godz. 16:00 odbędzie się dodatkowa Msza Święta dla rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy o dostarczeniu aktu chrztu, jeśli dziecko miało chrzest w innej parafii.

6. Po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, poprowadzi je diakon Michał. Przynosimy dzienniczki i akt chrztu (jeśli chrzest był poza parafią).

7. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy mieszkańców ul.: Krokusów, Chabrów, Melisy, Tymiankowej, Leśnych Ziół, Kolendrowej, Dziewanny, Macierzanki, Dworkowej, Poezji, Rodziewiczówny, Dąbrowskiego, Szosy Lubelskiej i Szlacheckiej. Szczegółowy program kolędy jest na ostatniej stronie gazetki i na stronie internetowej.

8. Ze względu na kolędę kancelaria w styczniu czynna jest tylko we środę i sobotę.

9. We wtorek o godz. 18:00, jak każdego 22 dnia miesiąca, będzie Msza św. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i nabożeństwo. We środę o godz. 18:00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w kancelarii podczas dyżuru i w zakrystii po Mszach św.

10. We środę o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla ojców w ramach Inicjatywy TatoNet. Zapraszamy.

11. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w sali domu parafialnego.

12. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego. Kolejne spotkania odbędą się dopiero po feriach zimowych.

13. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas diecezjalną, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne również naszej parafii. Należy w zeznaniu rocznym wskazać Organizację Pożytku Publicznego wpisując we właściwej rubryce numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również  na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Gotowy program do wypełniania PIT, w wersji elektronicznej, jest też dostępny na stronie: www.cdwp.caritas.pl., w tym wypadku również należy pamiętać o wpisaniu celu szczegółowego: „Parafia św. Hieronima”. Każdy z nas ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku od swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem polskim, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

14. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Idziemy wywiad z abp. Gądeckim o zamachu na wolność Kościoła oraz „Jak zatrzymać zło?” – felieton redaktora naczelnego. Natomiast w Gościu Niedzielnym oprócz porad: jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania jest też obrazek z modlitwą dziadków za wnuki.

15. Na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła jest apel o pomoc w sprawie zaginionej p. Agnieszki Rybackiej.