1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i składane podczas kolędy. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które odwiedzamy w czasie wizyty duszpasterskiej, odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 13:00. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kolędowanie misyjne, szczególnie naszym dzieciom i młodzieży, a także tym rodzinom, które otworzyły domy i serca z radością przyjmując kolędników i jednocześnie wspierając zbiórkę dla dzieci w Rwandzie i Burundi.
 3. Jutro 31 grudnia o godz. 18:00 będzie Msza Św. z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie roku. Ks. Proboszcz przedstawi tez sprawozdanie duszpasterskie i gospodarcze za 2018 rok.
 4. We wtorek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą o godz. 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00 (nie będzie Mszy św. o godz. 8:00). W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie Hymnu O Stworzycielu Duchu modląc się o uproszenie Bożej opieki na cały rok.
 5. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy mieszkańców ul.: Ułańskiej 5, Wapiennej, Kamiennej, Żdródlanej, Zdrojowej, Klimatycznej, Wczasowej, Skalistej i Pogodnej. Szczegółowy program jest w gazetce i na stronie internetowej. Ze względu na kolędę w styczniu kancelaria będzie czynna tylko we środę i sobotę. W pierwotnym planie wkradł się błąd dotyczący ul. Łagodnej i ul. Poświaty. Kolęda na ul. Łagodnej będzie 7 stycznia od godz. 19:00 a na ul. Poświaty będzie tylko 12 stycznia od godz. 10:30 (pierwotnie była wpisana w dwóch terminach). Przepraszamy za pomyłkę.
 6. We środę o godz. 18:00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do nowenny można składać w zakrystii.
 7. Młodzież w wieku 16-20 lat, która pragnie należeć do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (zastęp młodszy) zapraszamy na spotkanie w sobotę 5 stycznia o godz. 14:00 na plebanii.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 9. We czwartek o godz. 18:00 na Mszy św. będziemy modlić się wraz ze wspólnotą SNE w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
 10. W piątek o godz. 15:00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem o godz. 17:15 i Litanią do Serca Pana Jezusa. Przypominamy że spowiedź w I piątki jest od godz. 17.00.
 11. W piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 12. W piątek o godz. 19:00 w sali na plebani odbędzie się spotkanie opłatkowe Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy Rycerzy wraz z małżonkami.
 13. W sobotę o godz. 17:15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Po różańcu odśpiewamy Litanię Loretańską do Matki Bożej. Rodzinę Różańcową zapraszamy po Mszy św. na spotkanie formacyjne do sali w domu parafialnym.
 14. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na Misje. Oprawę muzyczną na Mszę św. o godz. 18:00 przygotował nasz parafialny chór pod kierownictwem p. Małgorzaty Sobieszek.
 15. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 13:00 odmówimy Litanię do Imienia Jezus.
 16. W niedzielę 6 stycznia po Mszy o godz. 18:00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Wraz z naszym chórem „Cantate Dei Gloriam”, Scholą „Iskierki Miłości”, Wspólnotą SNE i Zespołem Młodzieżowym. Serdecznie zapraszamy.
 17. Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarza na 2019 rok. W tym roku w kalendarzu znalazły się dzieła wielkich malarzy (El Greco, da Vinci, Caravaggio) przedstawiające naszego patrona. Ofiary składane za kalendarz zostaną przeznaczone na witraż i ołtarz św. Hieronima w nawie bocznej naszego kościoła.
 18. Spotkanie opłatkowe dla Grup i Wspólnot parafialnych planujemy w sobotę 12 stycznia o godz. 19:00.