1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i przy okazji nabywania opłatków.

2. Dziękujemy p. Jolancie Borkowskiej i całej Wspólnocie Caritas za przygotowanie paczek potrzebującym. Wolontariuszom z Parafialnego Koła Caritas, młodzieży z KSM oraz nauczycielom i uczniom Szkół Podstawowych nr 173, 385 i 353 za przeprowadzenie zbiórki żywności w sklepach. Panu Marcinowi Wojence za koordynację całego przedsięwzięcia.

3. Dziękujemy jeszcze raz za przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem i atrakcji dla dzieci. Panu Sławomirowi Dąbrowa, Firmie „Raduś” za przytulanki i zabawki oraz Pani Zofii Tyszkiewicz za ofiarowane owoce do paczek.

4. Dziękujemy p. Andrzejowi Rowickiemu, który z synami Piotrem i Marcinem wykonali piękną szopkę w naszym kościele. P Kamilowi Zienkiewiczowi dziękujemy za przygotowanie szopki przed kościołem.

5. Dziękujemy Rycerzom JPII, Ceremoniarzom i Lektorom za przygotowanie choinek i dekoracji świątecznych.

6. Dziękujemy rodzinie Państwa Grodzickich za przygotowanie parafialnego kalendarza. W tym roku w kalendarzu znalazły się dzieła wielkich malarzy (El Greco, da Vinci, Caravaggio) przedstawiające naszego patrona. Ofiary składane za kalendarz zostaną przeznaczone na witraż i ołtarz św. Hieronima w nawie bocznej naszego kościoła.

7. Pod chórem trwa kiermasz świąteczny z ozdobami, można też zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny.

8. W pierwszy dzień Świąt 25 grudnia nie będzie Mszy Świętej godz. 8:00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego. 26 grudnia Msze Święte będą odprawiane jak w niedzielę. Ofiary składane w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia do puszek przeznaczamy na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.

9. Po świętach od 27 grudnia wznowimy Kolędę według porządku podanego w gazetce i w specjalnej zakładce na stronie internetowej. W dodatku do gazetki został przygotowany również szczegółowy program kolędy na cały styczeń. Są też przewidziane trzy dni na tzw. kolędę na życzenie. Prosimy zapoznać się z propozycją – szczególnie te osoby które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub przewidują wyjazd na ferie w czasie kolędowania.

10. Ze względu na kolędę od czwartku 27 grudnia do soboty 29 grudnia Msze św. w naszym kościele będą wyjątkowo tylko o godz. 7:00. Różaniec tradycyjnie o godz. 17:20.

11. W Niedzielę Świętej Rodziny, 30 grudnia, na Mszy św. o godz. 13:00 dokonamy obrzędu odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz oddania Małżonków i całych Rodzin pod opiekę Świętej Rodziny. Intencje za małżonków i rodziny można zamawiać w zakrystii.

12. W poniedziałek 31 grudnia o godz. 18:00 będzie Msza Św. z nabożeństwem na zakończenie roku. Ks. Proboszcz przedstawi też sprawozdanie duszpasterskie i gospodarcze za 2018 rok.

13. W Nowy Rok Msze św. będą w naszym kościele o godz. 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. (Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00)

14. Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę misyjnego kolędowania na rzecz dzieci z Ruandy i Burundi. Zgłoszenia i informacje u koordynatorów: p. Katarzyna – tel. 608 047 767 i p. Emilia – tel. 506 778 730.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy świąteczne wydanie „Idziemy” oraz „Gościa Niedzielnego”. Są też czasopisma dla dzieci „Ola i Jaś” oraz dla Młodzieży „Miłujcie się”.