1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i wpłaty na konto oraz na witraż i te złożone na spłatę naszych zobowiązań. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy. Mszę św. dziękczynną z modlitwą za wszystkie Rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską odprawiamy w niedzielę o godz. 13.00. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania.
 2. Bóg zapłać za przygotowanie upominków i spełniane marzenia ponad 30 dzieci. Przypominamy, że dziś upływa termin przynoszenia paczek, byśmy mogli od jutra dostarczyć je dzieciom w Waszym imieniu.
 3. Dziękujemy za wspólnie przeżyte rekolekcje adwentowe i ofiary złożone dla Ks. Andrzeja Jakubaszka na budowę kościoła p.w. św. Rity w Warszawie.
 4. Dziś o godz. 16:00 odbędzie się dodatkowa Msza dla Dzieci i Rodziców przed I Komunią Świętą.
 5. Do 20 grudnia zbieramy dary do kosza dobroci ustawionego pod figurą św. Antoniego. Zebraną żywność, środki czystości, artykuły szkolne, Rycerze św. Jana Pawła II, przekażą do Domów Samotnej Matki prowadzonych przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.  
 6. Przed kościołem wolontariusze prowadzą kiermasz świąteczny. Ofiary, które zbiorą zostaną przekazane na wsparcie Domu Samotnej Matki na Białołęce.
 7. Przy wyjściu z kościoła, Ministranci rozprowadzają za dobrowolną ofiarę, sianko na stół wigilijny.  
 8. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele, odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
 9. We wtorek 18 grudnia o godz. 17:00 parafia organizuje wspólny wyjazd do Seminarium na przedstawienie pt. „Czy cię jutro zobaczę”.  Spektakl oparty jest na motywach powojennego filmu „Zakazane piosenki”.
 10. We środę imieniny obchodzi ks. Dariusz, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w intencji solenizanta o godz. 18:00.
 11. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a w sobotę Msza zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii.
 12. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i środę.
 13. Od poniedziałku do soboty o godz. 6:45 zapraszamy na Roraty. Po roratach w sali pod zakrystią jest wspólne śniadanie. Podczas Mszy dzieci losują Figurkę Matki Bożej Niepokalanej, która przez cały Adwent nawiedza rodziny. W piątek 21 grudnia podsumowanie i losowanie nagród dla najbardziej gorliwych dzieci.
 14. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek po Mszy św. na adorację i uwielbienie modlitewne Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 20:00 będzie modlitwa wstawiennicza.
 15. W sobotę 22 grudnia o godz. 9:00 w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów. O godz. 10:00 na plebanii zbiórka dla starszych ministrantów. W tym dniu nie będzie treningów piłki nożnej .
 16. Dodatkowa spowiedź przedświąteczna odbędzie się w piątek i sobotę od godz. 17:00 do 18:30.
 17. W przyszłym tygodniu kiermasz świąteczny z rękodziełami przygotowanymi przez parafian. Wszystkie ofiary, które złożymy przy tej akcji zostaną przekazane na Centrum Interwencji Kryzysowej w Otwocku, prowadzone przez siostry Albertynki.
 18. Pan Czesław, nasz Kościelny, roznosi poświęcone opłatki wigilijne. Przypominamy, że poza panem Czesławem nikt nie został upoważniony, by w naszym imieniu rozprowadzać opłatki. Opłatki można też nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł ks. Henryka Zielińskiego „Co możemy dać Europie?”. W „Gościu Niedzielnym” dziś dodatek – płyta z najpiękniejszymi kolędami.
 20. W poniedziałek i wtorek w naszej parafii nie będzie spowiedzi, ponieważ spowiadamy na rekolekcjach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (księża z tej parafii spowiadali u nas w czasie naszych rekolekcji).
 21. Rozpoczynamy akcję przekazywania 1 % podatku dochodowego na cele Caritas i działalność charytatywną naszej parafii. Więcej informacji na ulotkach. Przypominamy tylko, by w rozliczeniu PIT, w rubryce cel szczegółowy wpisać: „parafia św. Hieronima”.
 22. W tym tygodniu będą już dostępne, tradycyjnie przygotowane przez naszych parafian, kalendarze na 2019 rok. Zachęcamy do nabywania. Ofiary zgodnie z wolą ofiarodawców zostaną przeznaczone na ołtarz św. Hieronima.