1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i wpłaty na konto i na witraż. Dziękujemy Kwestarzom, którzy trudzili się dyżurując przy zbiórce kwartalnej.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy. Mszę św. dziękczynną z modlitwą za wszystkie Rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską odprawiamy w niedzielę o godz. 13.00. Bóg zapłać za gościnność i serdeczne spotkania.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży dziękuje za dary złożone w ramach akcji „Polak z Sercem”. Zebraliśmy 200 kilogramów różnych produktów, które zostaną przekazane dla polaków mieszkających w Białorusi i Ukrainie.
 4. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 13.00 Litania do Imienia Jezus a po Mszy wieczornej Nieszpory.
 5. Dziś I Niedziela adwentu rozpoczynamy więc przygotowania do Świąt. W tym czasie pragniemy otworzyć nasze serca na potrzeby bliźnich. Kontynuujemy wypracowaną przez lata tradycję pt.; „Spełniamy Marzenia”. Po Mszach św. można wylosować serduszko z informacją o marzeniu konkretnego dziecka. Przygotowane prezenty prosimy dostarczać do zakrystii do 16.12 włącznie. W tygodniu przed świętami zostaną one dostarczone dzieciom.
 6. Możemy też pomóc najuboższym ofiarując żywność i produkty chemiczne. Kosz dobroci na wszelkie wiktuały wystawiony jest pod figurką św. Antoniego.
 7. Młodzież z KSM rozprowadza dziś, za dobrowolną ofiarę kartki świąteczne. Zebrane przy tej okazji pieniądze przeznaczone zostaną na różne dzieła, które podejmuje ta wspaniała grupa.
 8. W kiosku można zaopatrzyć się w świece Caritas, lampiony adwentowe, zestawy na kolędę.
 9. W tym tygodniu w środę w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W sobotę 8.12 przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas każdej Mszy św. ponowimy Akt Oddania Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Msze święte w tym dniu o godz. 6:45 (Roraty), 12:00 (Godzina łaski), i 18:00. Po Mszy o godz. 12:00 odmówimy różaniec w intencji parafii. Po Mszy o 18:00 będzie poświecenie nowej kapliczki Matki Bożej.
 10. Od 3 grudnia zaczynamy Roraty: od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. Po roratach zapraszamy dzieci do sali pod zakrystią na śniadanie, osoby które mogłyby pomóc w przygotowaniu posiłku prosimy o kontakt w zakrystii. Podczas Mszy dzieci losują Figurkę Matki Bożej Niepokalanej, która przez cały Adwent będzie nawiedzała rodziny.
 11. Od poniedziałku kontynuujemy I etap wizyty duszpasterskiej(więcej informacji w dodatku do gazetki i na stronie internetowej naszej parafii). W kolędzie pomaga ks. diakon Michał.
 12. We czwartek Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Woda żywa” zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z nabożeństwem pierwszoczwartkowym podczas którego modlić się będziemy w intencji powołań i za powołanych do służby Bogu i ludziom.
 13. W I piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź będzie od godz. 17:00.
 14. W sobotę 8 grudnia o godz. 15:00 Święty Mikołaj zapowiedział wizytę w naszej parafii. Rodziców prosimy podobnie jak w ubiegłych latach o zaangażowanie i włączenie się we wsparcie Mikołaja. Dziś ostatni dzień zapisów na spotkanie z Mikołajem.
 15. W sobotę 8 grudnia o godz. 9:00 w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów i wszystkich ministrantów. W tym dniu nie będzie treningów .
 16. W sobotę 8 grudnia o godz. 19:00 Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.  
 17. W sobotę 8 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych na warsztaty teatralno-biblijne, które odbędą się w sali domu parafialnego.
 18. Pan Czesław, nasz Kościelny, roznosi poświęcone opłatki wigilijne. Przypominamy, że poza panem Czesławem nikt nie został upoważniony, by w naszym imieniu rozprowadzać opłatki.
 19. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. 16:00 do 17:30 oraz w sobotę w godz. 9:00-10:00.
 20. W niedzielę 9 grudnia rozpoczniemy Rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku 11 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Jakubaszek. (program rekolekcji w dodatku do gazetki parafialnej i na stronie internetowej).
 21. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczymy na grudniową spłatę raty za prace kamieniarskie przed kościołem.
 22. W przyszłą niedzielę nasza młodzież będzie przeprowadzała kiermasz świąteczny z rękodziełami przygotowanymi przez parafian. Wszystkie ofiary, które złożymy przy tej akcji zostaną przekazane na Centrum Interwencji Kryzysowej w Otwocku, prowadzone przez siostry Albertynki, które między innymi zajmuję się wspieraniem samotnych matek.
 23. W przyszłą niedziele, przy wyjściu z kościoła, będziemy mięli możliwość wsparcia funduszu naszych Ministrantów, którzy będą rozprowadzać, za dobrowolną ofiarę, sianko na stół wigilijny.  
 24. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 25. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” polecamy wiele ciekawych artykułów, a szczególnie te które wprowadzą nas w lepsze przeżycie Adwentu. Jest też grudniowy Różaniec i czasopisma dla dzieci.
 26. Zachęcamy do wzięcia udziału w świątecznej akcji charytatywnej pod tytułem „Wirtualna Choinka”, wszystkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.wirtualnachoinka.pl
 27. Zapowiadamy, że we wtorek 18 grudnia o godz. 17:00 parafia organizuje wspólny wyjazd do Seminarium na przedstawienie pt. „Czy cię jutro zobaczę”. Spektakl oparty jest na motywach powojennego filmu „Zakazane piosenki”. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 28. Z radością informujemy że nasz Chór Cantate Dei Gloriam podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS w Lublinie otrzymał Srebrny Medal Festiwalu w kategorii chórów parafialnych.
 29. Przykładem ubiegłego roku chcemy aby nasza parafia włączyła się w Kolędowanie Misyjne organizowane przez Papieskie Dzieło Misyjne. W tym roku akcja obejmuje Rwande i Burundie. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do aktywnego włączenia się w to wspaniale dzieło. Zapisy i informacje u Katarzyny Łukomskiej (tel. 608 047 767) i Emilii Molenda (tel. 506 778 730)
 30. Informujemy o kolejnej inicjatywie parafian. Za dwa tygodnie w naszej parafii odbędą się po raz pierwszy warsztaty 7 sekretów efektywnego ojcostwa organizowane przez Tato.Net. Program powstał w oparciu o badania naukowe oraz przesłanie dotyczące ojcostwa zawarte w Piśmie Świętym. Warsztaty odbędą się w piątek 14 grudnia wieczorem (18-21) i w sobotę 15 grudnia (8.30 – 17.30) w Domu Parafialnym w sali na dole. Na piątkowy wieczór zapraszamy również mamy. Chcemy, żeby w wyniku tych warsztatów powstał przy parafii Klub Ojca. Zapisy i szczegóły na stronie tato.net/w/wesola,  informacji udziela również nasz parafianin Michał Gmitruk tel. 501807605. 
 31. Pierwsze parafialne warsztaty kolędowe! W sobotę 15 grudnia w godz. 15.00-16:30 zapraszamy naszych starszych i młodszych parafian, a także całe rodziny do wspólnej nauki śpiewu oraz kolęd. Zajęcia odbędą się w kościele w sali pod zakrystią.