1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół oraz złożone w ramach zbiórki kwartalnej i na witraż.

2. Dziś Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, ofiary składane na tacę w całości przeznaczamy na spłatę zobowiązań za prace kamieniarskie wykonane latem wokół kościoła. Kontynuujemy kwartalną zbiórkę ofiar deklarowanych podczas kolędy. Ofiary można wpłacać na konto lub bezpośrednio u kwestarzy w kiosku parafialnym przy wyjściu z kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w piątek święto świętego Andrzeja apostoła.

4. W poniedziałek 26 listopada o godz. 19:00 na plebanii odbędzie się zebranie Rady Parafialnej i Katechetów.

5. Próby Chóru dorosłych odbywają się we czwartki o godz. 19:15 w sali domu parafialnego. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza na próby w soboty o godz. 10:00. Zapraszamy zarówno dzieci do Scholi, jaki i dorosłych do Chóru. Przypominamy maksymę: „Kto śpiewa dwa razy się modli!!!”

6. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.

7. W sobotę 1 grudnia o godz. 9:00 w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów i wszystkich ministrantów. W tym dniu nie będzie treningów .

8. Pan Czesław, nasz Kościelny, roznosi poświęcone opłatki wigilijne. Przypominamy, że poza panem Czesławem nikt nie został upoważniony, by w naszym imieniu rozprowadzać opłatki. W tym tygodniu p. Kościelny przewiduje roznoszenie opłatków na osiedlu Stara Miłosna w rejonie ul. Cieplarnianej.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W tym roku w adwencie podejmujemy próbę powrotu do tradycji, dlatego Roraty przez cały Adwent będą odprawiane codziennie o godz. 6.45. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w dniach 9-11 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Jakubaszek.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o adwentowych tradycjach domowych oraz temat mocno ostatnio dyskutowany o obowiązkowych szczepieniach dzieci. Natomiast w tygodniku „Idziemy” artykuł ks. Jacka Grzybowskiego pod chwytliwym tytułem: „Nowe średniowiecze?”

11. Święty Mikołaj zapowiedział wizytę w naszej parafii dn. 8 grudnia o godz. 15:00. Przyjmujemy zapisy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Najgrzeczniejsze pewnie dostaną upominki. Rodziców zapraszamy do pomocy w organizacji spotkania i wsparcie Mikołaja, który na pewno oprócz naszych dzieci będzie też odwiedzał wiele innych.

12. Zapowiadamy, że we wtorek 18 grudnia o godz. 17:00 parafia organizuje wspólny wyjazd do Seminarium na przedstawienie pt. „Czy cię jutro zobaczę”. Spektakl oparty jest na motywach powojennego filmu „Zakazane piosenki”. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

13. W najbliższą sobotę rozpoczynamy I etap wizyty duszpasterskiej, który potrwa do 15 grudnia. Później będziemy przeżywali radosny czas Świąt Bożego Narodzenia. II etap kolędy podejmiemy już po Świętach – od 27 grudnia. Nowych Parafian, czyli rodziny, które wprowadziły się w tym roku, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ul. Piłsudskiego, Wiślanej, Szklarniowej (po stronie Wesołej) i ul. Mazowieckiej. Szczegółowy plan kolędy podany jest w gazetce i na stronie internetowej parafii.