1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół i złożone w minionym tygodniu na parafialną Caritas.
 2. W naszej parafii gościmy dziś Mobilną Ambasadę Niepodległej, która odwiedza szczególne miejsca w kraju i za granicą. Mobilna Ambasada Niepodległej to specjalny projekt Caritas Polska z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Akcja rozpoczęła się 2 maja w Watykanie, uzyskując od papieża Franciszka specjalne błogosławieństwo, które przekazuje mieszkańcom polskich parafii. Spotkaniu z Ojcem Świętym towarzyszyła modliła o pokój na świecie, a zwłaszcza w Syrii. W ten sposób Caritas, zachęca do realizowania w codziennym życiu wartości katolickiej dobroczynności, bezinteresowności i braterskiej miłości.
 3. Kontynuujemy kwartalną zbiórkę ofiar deklarowanych podczas kolędy. Ofiary można wpłacać no konto lub bezpośrednio u kwestarzy w kiosku parafialnym przy wyjściu z kościoła.
 4. Od dziś do 25 listopada Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeprowadza zbiórkę żywności i środków czystości dla polskich rodzin na Ukrainie i Białorusi. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji pt.: „Polak z sercem”. Kosze na dary przygotowane są przy stolikach z gazetką parafialną.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata bpa i męczennika, we wtorek Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, a w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej.
 6. W poniedziałek 12 listopada o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców – poprowadzi je ks. Michał Dziedzic – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
 7. Próby Chóru dorosłych odbywają się we czwartki o godz. 19:15 w sali domu parafialnego. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza na próby w soboty o godz. 10:00.
 8. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek po Mszy św. na adorację i uwielbienie modlitewne Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 20:00 będzie modlitwa wstawiennicza.
 9. W piątek 16 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na Msze Świętą, i na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z czytaniem Wypominków za naszych bliskich zmarłych.
 10. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza 16 listopada po Mszy św. wieczornej na spotkanie formacyjne w sali przy kancelarii.
 11. W sobotę 17 listopada o godz. 9:00, w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów. O godz. 10:00 w kościele odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów. Treningi piłki nożnej na hali SP 353 (młodsi w godz. 11:00-12:00, starsi 12:00-13:00). 17 i 18 listopada odbędą się mecze w ramach ligi ministranckiej.
 12. W sobotę 17 listopada o godz. 19:00 Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.  
 13. Od soboty 17 listopada p. Czesław, nasz Kościelny, będzie roznosił poświęcone opłatki wigilijne. Przypominamy, że poza panem Czesławem nikt nie został upoważniony, by w naszym imieniu rozprowadzać opłatki.
 14. W przyszłą niedzielę ofiary składne do puszek przeznaczamy na Seminarium diecezjalne.
 15. Za tydzień dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 16:00.
 16. W poniedziałek kancelaria będzie nieczynna, nie będzie też przyjmował Radca Prawny. Zapraszamy za tydzień 19 listopada.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży. Polecamy też tygodnik „Idziemy” z wiodącym tematem „Obdarowani Polską”.
 18. W nawie bocznej przy wejściu do zakrystii została umieszczona plansza z projektem ostatnich dwóch witraży, których jeszcze brakuje w naszym kościele. Pierwsze elementy witraża już zostały zamontowane w oknie. Wszystkie nasze dotychczasowe witraże mają swoich „Rodziców chrzestnych”, jeśli ktoś chciałby dołączyć do zacnego grona zachęcamy do współpracy.