1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół.
 2. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 13.00 odprawimy Litanię do Imienia Jezus a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne Parafialnej Caritas.
 4. Od dziś rozpoczynamy kwartalną zbiórkę ofiar deklarowanych podczas kolędy.
 5. Do końca tygodnia przyjmujemy zapisy na Kurs uprawniający do opieki nad dziećmi podczas kolonii i zimowisk. Kurs odbędzie się w naszej parafii w dn. 16-18 listopada. Zapisy i informacje w zakrystii.
 6. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie modlitewne w sali domu parafialnego.
 7. W sobotę 10 listopada w godz. 10.00 – 19.00 wszyscy lektorzy i ceremoniarze naszej parafii biorą udział w skupieniu diecezjalnym w WSD przy ul. Mehoffera 2 na Tarchominie.
 8. Próby Chóru dorosłych odbywają się we czwartki o godz. 19:15 w sali domu parafialnego. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza na próby w soboty o godz. 10:00.
 9. W sobotę 10 listopada o godz. 9:00, w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów. O godz. 10:00, na plebanii odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów. Treningi piłki nożnej na hali SP 353 (młodsi w godz. 11:00-12:00, starsi 12:00-13:00).
 10. W sobotę 10 listopada o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja dla Rodziców i Chrzestnych przed planowanym w listopadzie chrztem dziecka.
 11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Polak z sercem”. Do przygotowanych koszy w kościele i w SP 385 im. Józefa Piłsudskiego będziemy zbierać żywność długotrwałą dla polskich rodzin na Ukrainie i Białorusi. Akcja rozpocznie się 11 listopada i będzie trwać do 25 listopada.
 12. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży. Polecamy też tygodnik „Idziemy”.
 14. W nawie bocznej przy wejściu do zakrystii na sztaludze została umieszczona plansza z projektem ostatnich dwóch witraży, których jeszcze brakuje w naszym kościele. Zachęcamy do zapoznania się z przedstawioną propozycją. Wszystkie nasze dotychczasowe witraże mają swoich „Rodziców chrzestnych”, jeśli ktoś chciałby dołączyć do zacnego grona zachęcamy do współpracy.
 15. W niedzielę 11 listopada będziemy gościć w naszej parafii Mobilną Ambasadę Niepodległej Caritas Polska, która odwiedza szczególne miejsca w kraju i za granicą. Mobilna Ambasada Niepodległej to specjalny projekt Caritas z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Akcja pod szyldem Niepodległej rozpoczęła się 2 maja 2018 roku w Watykanie, uzyskując od papieża Franciszka specjalne błogosławieństwo dla załogi i samego dzieła, które przekazuje mieszkańcom polskich parafii do których dociera pojazd Caritas. Spotkaniu z Ojcem Świętym towarzyszyła modliła o pokój na świecie, a zwłaszcza w Syrii. Zbiórka środków w ramach programu „Rodzina Rodzinie” jest regularnie przekazywana mieszkańcom Aleppo od 4 października 2016 r. Do tej pory przekazano już ponad 30 milionów złotych. Podczas wizyty w naszej parafii pracownicy Caritas Polska przybliżą nam działania pomocowe CP. Z okazji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości, chcą promować wartości katolickiej dobroczynności, bezinteresowności, braterskiej miłości.
 16. Do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny (jeden w danym dniu), za zmarłych pokutujących w Czyśćcu.

  Specjalnymi warunkami dla uzyskania odpustu są:

  • pobożne nawiedzenie cmentarza;
  • odmówienie, choćby w myśli, modlitwy za zmarłych.

  Wymagane jest też zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, do których należą:

  • bycie w stanie łaski uświęcającej;
  • przyjęcie Komunii świętej;
  • odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego (ten warunek wypełnia się całkowicie przez odmówienie jeden raz „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”);
  • wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.

  Odpusty i modlitwa za naszych zmarłych to najpiękniejsze dary, jakimi możemy ich obdarzyć w pierwszych dniach listopada.

   Katechizm Kościoła Katolickiego o odpustach:

  1471 Nauka o odpustach i jej praktyczne zastosowanie w Kościele ściśle łączą się ze skutkami sakramentu pokuty. „Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych. Odpust jest cząstkowy albo zupełny zależnie od tego, czy od kary doczesnej należnej za grzechy uwalnia w części czy w całości”. Każdy wierny może uzyskać odpusty dla siebie lub ofiarować je za zmarłych.

  1472 Aby zrozumieć tę naukę i praktykę Kościoła, trzeba zobaczyć, że grzech ma podwójny skutek. Grzech ciężki pozbawia nas komunii z Bogiem, a przez to zamyka nam dostęp do życia wiecznego, którego pozbawienie nazywa się „karą wieczną” za grzech. Każdy grzech, nawet powszedni, powoduje ponadto nieuporządkowane przywiązanie do stworzeń, które wymaga oczyszczenia, albo na ziemi, albo po śmierci, w stanie nazywanym czyśćcem. Takie oczyszczenie uwalnia od tego, co nazywamy „karą doczesną” za grzech. Obydwie kary nie mogą być traktowane jako rodzaj zemsty, którą Bóg stosuje od zewnątrz, ponieważ wypływają one jakby z samej natury grzechu. Nawrócenie, które pochodzi z żarliwej miłości, może doprowadzić do całkowitego oczyszczenia grzesznika, tak że nie pozostaje już żadna kara do odpokutowania.