1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz na parafialną Caritas.

2. Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Ofiary składane w tym do puszek przeznaczamy na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy św. Teresę od Jezusa, we wtorek św. Jadwigę Śląską, we środę św. Ignacego Antiocheńskiego, we czwartek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, a w sobotę wspominamy św. Jana Kantego.

4. Przez cały miesiąc o godz. 17:15 odprawiamy Nabożeństwa Październikowe. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy rodziców i dziadków o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na to piękne nabożeństwo. Dzieci po różańcu otrzymują specjalne naklejki do wklejenia na planszę różańcową. Wśród najbardziej wytrwałych dzieci zostaną rozlosowane nagrody.

5. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne w najbliższy piątek 19 października po Mszy św. o godz. 18:00 w sali domu parafialnego.

6. Próby Chóru dorosłych odbywają się we czwartki o godz. 19:15 w sali domu parafialnego. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza na próby w soboty o godz. 10:00.

7. W sobotę 20.10. o godz. 9:00, w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów. O godz. 10:00, na plebanii będzie zbiórka dla wszystkich ministrantów. W tym dniu, w ramach ligi diecezjalnej, w sali gimnastycznej S.P. nr 353 odbędą się dwa mecze piłki nożnej: ministranci starsi zagrają z Mińskiem Mazowieckim o godz. 11:00, a ministranci młodsi o godz. 12:30 z parafią katedralną.

8. W przyszłą niedzielę 21 października obchodzimy Światowy Dzień Misji i rozpoczyna się Tydzień misyjny. Ofiary składane do puszek po każdej mszy św. przeznaczymy na misje katolickie na całym świecie.

9. W kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii można zgłaszać imiona zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych 2 listopada i całorocznych w każdy 3 piątek miesiąca. Kartki na wypominki są przygotowane na stoliku z prasą. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich, i zm. z rodz. Nowaków.)

10. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele odbędzie się tzw. skupienie przedślubne na zakończenie kursu dla narzeczonych.

11. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Idziemy” poświęcony w tym tygodniu pontyfikatowi JPII oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży.

13. W kancelarii i w zakrystii (w dni powszednie) można zamawiać intencje na 2019 rok. Jeśli ktoś ma ważne rocznice, szczególnie małżeńskie jubileusze, i pragnie je przeżywać we wspólnocie eucharystycznej, warto już teraz zarezerwować termin.

14. W sobotę 20.10. organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa. Wyjazd o godz. 6:45 sprzed drewnianego kościoła w Starej Miłośnie. Zapisy tel.: 505941825.

15. Za tydzień po Mszach św. będzie można nabyć książki dla dzieci. Autorem jest p. Roman Kempiński, który w przystępny i radosny sposób przybliża najmłodszym prawdy ewangeliczne.