Ogłoszenia Parafialne

 

1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz składane podczas zbiórki kwartalnej. Kwestarzom dziękujemy za wytrwałość i przeprowadzenie zbiórki.

2. Dziękujemy Wspólnotom i osobom indywidualnym za udział w adoracji Pana Jezusa w czterdziestogodzinnym nabożeństwie przed odpustem.

3. Bóg zapłać p. Czesławowi, naszemu kościelnemu i p. Barbarze za odpustowe porządki w kościele.  

4. Dziękujemy Rodzinom, które wzięły udział w konkursie biblijnym. A członkom Koła Biblijnego za przygotowanie pytań konkursowych.

5. W kiosku można nabyć za dobrowolną ofiarę ikonę św. Hieronima.

6. Dizś ostatnia niedziela zbiórki kwartalnej. Ofiary można składać w kiosku przy wyjściu z kościoła lub dokonując wpłat na konto parafii.

7. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek obchodzimy wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. We środę w naszej diecezji jest święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. We czwartek wspominamy świętego Franciszka, w piątek Świętą Siostrę Faustynę.

8. Od poniedziałku rozpoczną się Nabożeństwa Październikowe. Przez cały miesiąc o godz. 17:15 będziemy rozważać na różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy rodziców i dziadków o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na to piękne nabożeństwo. Na pierwszym różańcu dzieci otrzymają specjalną wyklejankę a 31 października wśród najbardziej wytrwałych zostaną rozlosowane nagrody.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek o godz. 18:00 Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na Mszę św. i specjalne nabożeństwo z modlitwą w intencji powołań do zakonu i kapłaństwa. W piątek w godz. 9.00-12.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wyjątkowo w ten piątek, ze względu na sobotni dzień modlitw nie będzie adoracji. Spowiedź w I piątek od godz. 17.00.

10. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali dzień modlitwy dziękczynnej po nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej. Szczegóły są na ostatniej stronie i w dodatku do gazetki.

11. Próby Chóru dorosłych odbywają się we czwartki o godz. 19:15 w sali przy kancelarii. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza na próby w soboty o godz. 10:00.

12. W najbliższą sobotę nie będzie zbiórek ministranckich. Nie będzie też treningu. Ministranci wezmą w tym dniu udział w diecezjalnych rozgrywkach piłki nożnej.

13. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, prosimy o zgłoszenie się do ks. Pawła w zakrystii (w piątek 12 października o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców).

14. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie litania do Imienia Jezusa a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy.

15. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.

16. Młodzież, która w tym roku zacznie swoje przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w poniedziałek 8 października o godz. 19:00 w kościele. Zaproszenie dotyczy młodzieży z par. św. Hieronima z klas ósmych Szkoły Podstawowej i trzecich Gimnazjum oraz młodzieży starszej, która jeszcze nie przyjęła tego sakramentu.

17. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii odbędzie się kolejna Katecheza dla narzeczonych.

18. W poniedziałek w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

19. W związku z planowanym Synodem Młodych, organizowanie jest 12-godz. spotkanie rekolekcyjne Stadion Młodych, które odbędzie się 6 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Hasło rekolekcji brzmi: „Włącz pełnię wiary. Na spotkanie zaproszony jest każdy, kto czuje się młody i chce oddać chwałę Panu Bogu. Więcej informacji na www.stadionmlodych.eu.

20. W dniach 3-28 października, w Rzymie odbywać się będzie Synod Biskupów o młodzieży. W czasie, kiedy biskupi będą obradować, młodzież z całej Polski zjednoczy się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i będzie czuwała modlitewnie za owoce Synodu. Młodzież z Diecezji Warszawsko-Praskiej zaproszona jest do szczególnego włączenia się w akcję 20 i 21 października. (szczegółowe informacje na stronie: diecezja.waw.pl/6061)

21.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Pierwsze Piątki Miesiąca

 

    Pan Jezus w objawieniach udzielonych  św. Małgorzacie Marii Alacouqe powiedział: „W nadmiarze Mojego miłosierdzia wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii Świętej przez 9 pierwszych piątków miesiąca, udzielę łaski ostatecznej skruchy, tak, że nie umrą bez sakramentów świętych i moje Serce w tej ostatniej godzinie będzie dla nich najpewniejszą ucieczką”

 

Przypominamy więc o pięknej i ważnej tradycji odprawiania Dziewięciu Pierwszych Piątków miesiąca. Zależy nam, aby jak najwięcej dzieci po I Komunii, szczególnie z klas czwartych, odprawiło 9 pierwszych piątków miesiąca, przystępując do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Dlatego prosimy całe rodziny o wsparcie w tej pięknej duszpasterskiej inicjatywie. Książeczki pierwszopiątkowe będzie można otrzymać w zakrystii. Zaznaczamy, że istotą tego nabożeństwa, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, jest nie sama spowiedź ale Komunia Święta przyjęta w pierwszy piątek jako akt wynagrodzenia Panu Jezusowi za grzechy.

 

Dzieło Modlitwy w Diecezji Warszawsko-Praskiej  po Nawiedzeniu Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego

     Nawiedzenie kopii Ikony Jasnogórskiej miało miejsce w naszej diecezji w dniach od 2.09.2017 do 16.06.2018.roku. Już następnego dnia po przekazaniu Obrazu do diecezji bydgoskiej rozpoczęło się w naszej diecezji Dzieło Modlitwy, w którym każdego dnia uczestniczą kolejne parafie, które nawiedziła Matka Boża. Jest to odpowiedź na dar peregrynacji Kopii Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej. W ten sposób pragniemy podziękować za otrzymane łaski i modlimy się o duchowe owoce czasu Nawiedzenia. W naszej parafii pierwszy taki dzień wdzięczności i modlitwy przypada w najbliższą sobotę 6 października. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w zaplanowanych na ten dzień wydarzeniach. Od Mszy porannej aż do wieczornej będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zostaną odprawione Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Różaniec, Koronka i Apel Jasnogórski. Zapraszamy wszystkie wspólnoty do animowania modlitwy a wiernych na wzór nocnego czuwania przed Obrazem zachęcamy do skorzystania z możliwości adoracji i włączenia się w dziękczynienie Bogu i uwielbienie Matki Bożej. Szczegółowy program Dzieła Modlitwy zamieszczony jest w dodatku do dzisiejszej gazetki.

     Taki sam dzień przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej 6 lutego 2019 roku.