1.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz składane podczas zbiórki kwartalnej, a także za ofiary złożone na środki społecznego przekazu.
 2. Trwa zbiórka kwartalna, ofiary można składać w kiosku przy wyjściu z kościoła lub na konto parafii.
 3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek obchodzimy wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera. We czwartek wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera. W piątek wspomnienie św. Wacława, męczennika. W sobotę w naszej diecezji święto rocznicy poświęcenie Bazyliki Katedralnej;
 4. We czwartek po Mszy Świętej o godz. 18:00 Ks. Paweł i Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza na Adoracje Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek 28.09 rozpoczniemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed uroczystością odpustową. W piątek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz.7.00 do Mszy wieczornej o 18.00 a w sobotę w godzinach 7:30-15:00.
 6. W sobotę 29 września nie będzie zbiórek ministranckich. Każdy Ministrant i Lektor zaproszony jest na godzinną Adoracje w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa (zapisy w zakrystii). Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, prosimy o zgłoszenie się do ks. Pawła w zakrystii. W sobotę odbędzie się trening piłki nożnej w godz. 13:00-14:30 w S.P. 353.
 7. W sobotę 29 września o 16:00 odbędzie się ślub naszego organisty p. Piotra Kuśmidra i p. Aleksandry Jaczewskiej. Zapraszamy do uczestnictwa w tym radosnym wydarzeniu i do wspólnej modlitwy za Nowożeńców.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość naszego Patrona św. Hieronima. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą odpustową o godz. 13:00, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk.
 9. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia Ikon św. Hieronima z uroczystości konsekracyjnej. Osoby które jeszcze nie posiadają ikon naszego patrona, będą mogły je nabyć w sklepiku parafialnym przed każdą Mszą Świętą.
 10. W dniu Odpustu podczas Eucharystii o godz. 13:00 Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Po Mszy dla wszystkich uczestników Odpustu będzie słodki poczęstunek.
 11. Przypominamy, że w tym tygodniu, w poniedziałek 24.09 i piątek 28.09 o godz. 19:00 odbędą się dwie próby liturgiczne dla młodzieży, która została dopuszczona do Sakramentu Bierzmowania. Dodatkowa możliwość spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania w piątek i sobotę w godz. 17:00-18:30. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży.\
 12. W poniedziałek 24 września o godz. 19:00 w sali przy kancelarii odbędzie się kolejna Katecheza dla narzeczonych.
 13. W poniedziałek w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 14. Na ostatniej stronie gazetki zamieszczony został Rodzinny Konkurs Biblijny, z okazji zbliżającej się uroczystości św. Hieronima, zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Termin upływa 26 września.
 15. W ostatnim czasie zmianie uległ (został uproszczony) adres strony internetowej naszej parafii i adres e-mail. Szczegóły w gazetce.
 16. Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie, w dniu 29 września 2018 roku, zaprasza na I Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora. (szczegóły w ulotkach przy wyjściu z kościoła).
 17. W związku z planowanym Synodem Młodych, organizowanie jest 12-godz. spotkanie rekolekcyjne Stadion Młodych, które odbędzie się 6 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Hasło rekolekcji brzmi: Włącz pełnię wiary. Adresatem spotkania jest głównie młodzież, ale zaproszony jest każdy, kto czuje się młody i chce oddać chwałę Panu Bogu. Więcej informacji na www.stadionmlodych.eu.
 18. Młodzież, która w tym roku zacznie swoje przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w poniedziałek 8 października o godz. 19:00 w kościele. Zaproszenie dotyczy młodzieży z par. św. Hieronima z klas ósmych Szkoły Podstawowej i trzecich Gimnazjum oraz młodzieży starszej, która jeszcze nie przyjęła tego sakramentu.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” polecamy interesujący wywiad z br. Romanem Ruskiem pt: „Czyszczenie czyśćca” oraz pomocne wskazówki o. Jana Soka w artykule pt.: „Jak przeżyć w medialnej dżungli.”
 20. Przy wyjściu z kościoła jest też dostępna bezpłatna gazeta „Wiadomości sąsiedzkie”. We wrześniowy wydaniu między innymi artykuł o konsekracji naszej świątyni.