1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół.

2. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.

3. Dzisiaj rozpoczynamy wrześniową zbiórkę kwartalną ofiar deklarowanych na nasz kościół.

4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego; w piątek bł. Ignacego Kłopotowskiego, a w sobotę obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wszystkich Uczniów, Dyrekcje, Wychowawców, Katechetów i Opiekunów zapraszamy na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem na cały rok nauki w poniedziałek o godz. 8:00. Spowiedź będzie już od godz. 7:30. Z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego można też skorzystać w niedzielę 20 min. przed każdą Msza św. oraz w I piątek od godz. 17:00.

6. We czwartek Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Woda żywa” zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z nabożeństwem pierwszoczwartkowym podczas którego modlić się będziemy w intencji powołań i za powołanych do służby Bogu i ludziom.

7. W I piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź będzie od godz. 17:00.

8. Próby Chóru dorosłych odbywają się we czwartki o godz. 19:15 w sali przy kancelarii. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza na próby w soboty o godz. 10:00. Mile widziani są też nowi odważni kandydaci zarówno do Chóru jak i do Scholi J.

9. W sobotę 8.09. o godz. 10:00 w sali na plebanii odbędzie się zbiórka dla Ministrantów.

10. Wspólnoty z okolicznych parafii zapraszają na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu oraz siedziby Radia Maryja. Wyjazd zaplanowano w sobotę 8 września o 5.30. Zapisy pod numerem tel: 505-941-825.

11. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczamy na utrzymanie seminarium naszej diecezji, w którym kształcą się klerycy.

12. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy Świętej wieczornej, w kościele, odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która przez rok przygotowywała się do sakramentu bierzmowania.

13. Polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Różańca”, „Rycerza Niepokalanej”, „Naszej Arki” i dla dzieci „Ola i Jaś”. Jak w każdą niedzielę jest też najnowszy numer diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

14. W poniedziałek 3 września rozpoczną się w naszej parafii Katechezy dla narzeczonych. Zapisy odbędą się podczas pierwszej konferencji w sali przy kancelarii o godz. 19:00 .

15. W ostatnich tygodniach wiele nowych rodzin sprowadziło się do naszej parafii. Zachęcamy do zgłoszenia swoich danych w kancelarii parafialnej, by potwierdzić swoją przynależność do parafialnej wspólnoty, co jednocześnie wiąże się z możliwością pozyskiwania w kancelarii różnego rodzaju zaświadczeń.

16. W naszej parafii działa wiele wspólnot, które mogą być miejsca głębszego realizowania chrześcijańskiego powołania. Wykaz wspólnot znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.swhieronim.waw.pl, w zakładce „Grupy parafialne” i na tablicy ogłoszeń.

17. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży, która przez miniony rok przygotowywała się do przyjęcia sakramentu, odbędzie się w dniu parafialnego odpustu 30 września podczas Mszy św. o godz. 13:00.

18. W poniedziałek w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

19. Na stoliku z gazetką parafialną są ulotki z propozycją edukacji domowej. Od tego roku szkoła podstawowa i liceum na terenie woj. mazowieckiego mają swoją siedzibę w Sulejówku. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

20. W tym roku dzieci po Mszy św. o godz. 11:30 będą otrzymywały specjalne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku wraz z ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Zapisy u ks. Pawła przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

21. Informujemy, że pierwsze spotkanie, dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej, odbędzie się w Niedzielę 16 września o godz. 16:00.