1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz ofiary składane na tacę w minionym tygodniu na spłatę zobowiązań.
 2. Dziękujemy Wspólnotom: Fatimskiej i Żywego Różańca za przygotowanie bukietów z ziół i kwiatów na Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.
 3. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy nabywaniu kwiatów i ziół.
 4. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Bernarda opata i doktora Kościoła, we wtorek św. Piusa X papieża, we środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek święto św. Bartłomieja, apostoła.
 5. We środę 22 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy Litania do Św. Jana Pawła II i możliwość oddania czci relikwii Świętego Papieża. Intencje Mszy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i na Nowennę można zamawiać po Mszy w zakrystii i w kancelarii podczas dyżuru wg porządku wakacyjnego.
 6. We czwartek Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Woda żywa” zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.
 7. W sobotę o godz. 19:00 w sali przy kancelarii odbędzie się konferencja dla Rodziców i Chrzestnych przed niedzielnym chrztem dzieci.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy ks. Przemysława Króla, który wygłosi homilię na wszystkich Mszach Świętych, przybliży nam historię kultu Matki Bożej Pompejańskiej i coraz bardziej popularnej, również wśród naszych wiernych, nowenny pompejańskiej. Kościół Matki Bożej Pompejańskiej i parafia pod tym tytułem powstaje na terenie naszej diecezji przy ul. Myśliborskiej na Tarchominie. Po Mszy św. będzie można nabyć różne materiały i pamiątki jako cegiełkę na wsparcie budowy tamtego kościoła.
 9. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Idziemy szczególnie artykuł o pielgrzymowaniu niepełnosprawnych na Jasną Górę oraz rozmowę z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim pt.: „Grzech, Kościół i prawda”. W bieżącym numerze znajdziemy też wiele propozycji atrakcyjnego i mądrego spędzania czasu ostatnich wakacyjnych tygodni.
 10. Od pierwszej niedzieli września (02.09.) będzie obowiązywał zwykły porządek niedzielnych Mszy Świętych: o godz. 8:00, 10:00, 11:30 z udziałem dzieci, 13:00 (w II i III niedzielę miesiąca z sakramentem Chrztu św.), 18:00 dla młodzieży.
 11. Zapowiadamy, że 3 września o rozpoczną się w naszej parafii Katechezy dla narzeczonych (Kurs cykliczny – 10 spotkań w każdy kolejny poniedziałek). Wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia i zapisy w dniu pierwszej konferencji 03.09. o godz. 19:00 w sali przy kancelarii.
 12. W ostatnich tygodniach wiele nowych rodzin sprowadziło się do naszej parafii. Zachęcamy do zgłoszenia swoich danych w kancelarii parafialnej, by potwierdzić swoją przynależność do parafialnej wspólnoty, co jednocześnie wiąże się z możliwością pozyskiwania w kancelarii różnego rodzaju zaświadczeń. W naszej parafii działa wiele wspólnot. Może ktoś poszukuje dla siebie miejsca głębszego realizowania chrześcijańskiego powołania. Wykaz wspólnot znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: swhieronim.waw.pl, w zakładce „Grupy parafialne”.