1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz ofiary składane na tace w Niedziele i uroczystości.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 12:00 odmówimy Litanię do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej odprawimy Nieszpory.
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.
 4. Dziś z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej wyruszyła Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus na Jasną Górę. Otoczmy opieką modlitewną wszystkich pątników podążających przed tron Jasnogórskiej Pani.
 5.  W poniedziałek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7:00 i 18:00.
 6. We środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. W przyszłą Niedzielę ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczamy w całości na spłatę należności za wykonane prace przy naszej świątyni.
 8. W zakrystii i kancelarii można nabyć pamiątki związane z konsekracją: ikonę św. Hieronima, zakładki do Biblii, kronikę, poezję p. Zofii Tyszkiewicz, oraz dwupłytowe wydanie albumu (zdjęcia + film) z Uroczystej Mszy Świętej konsekracyjnej.
 9. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w sobotę w godz. 9:00-10:00.
 10. Polecamy prasę katolicką. Na regale pod chórem jest wiele propozycji.
 11. PORZĄDEK WAKACYJNY MSZY ŚWIĘTYCH (w lipcu i sierpniu)
  NIEDZIELA godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00
  DZIEŃ POWSZEDNI godz. 7:00 i 18:00
  SPOWIEDŹ  20 min. przed każdą Mszą Świętą  (ze względu na obecność tylko jednego kapłana, podczas Mszy Świętych nie ma spowiedzi
 12. Diecezjalna modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne
   
  Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,Czas wakacji będący dla wielu czasem wytchnienia, odpoczynku, dla wielu – szczególnie dla ludzi młodych – jest czasem do podejmowania ważnych decyzji. Wszyscy jesteśmy za siebie współodpowiedzialni. W myśl słów św. Pawła: „Jeden drugiego brzemiona noście” (Ga 6,2) starajmy się pomagać innym w podejmowaniu przez nich ważnych decyzji. Wśród tych decyzji bardzo ważne są te, które dotyczą drogi powołania. Dotyczy to szczególnie wyboru drogi do życia małżeńskiego, rodzinnego, powołania kapłańskiego, do życia konsekrowanego, pracy na misjach i każdego innego, będącego wypełnieniem zaproszenia samego Boga. Diecezja nasza, która z każdym rokiem staje się liczebnie większa, ma ciągle za mało kapłanów i osób życia konsekrowanego. Zwracam się do Was, Czcigodni Diecezjanie, z serdeczną prośbą o ufną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i do posługi na misjach. Niebawem rozpocznie się nowy rok akademicki w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Pragnieniem wszystkich, którym na sercu leży dobro ludu Bożego naszej Wspólnoty diecezjalnej jest, aby nasze Seminarium Duchowne przygotowało jak najlepiej i jak najliczniejszą grupę młodych kapłanów. Proszę zatem każdego z Was o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji uproszenia powołań. Do tej prośby zachęca nas sam Jezus: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8). Cenne jest także dobre słowo zachęty wobec młodych i towarzyszenie im w podejmowaniu, a potem w realizacji ich powołania. Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i słowo w intencji powołań.

  Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem
  + Romuald Kamiński Biskup Warszawsko-Praski