1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz ofiary składane na tace w Niedziele i uroczystości.
 2. We wtorek przypada w liturgii wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona proboszczów. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów wspominanych w liturgii tego tygodnia.
 3. We środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca pamiętajmy o wynagradzaniu za grzechy popełniane przeciw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00, razem ze Szkołą Nowej Ewangelizacji, odprawimy nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i za powołanych do służby w Kościele.
 6. W I Piątek miesiąca ksiądz Paweł odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlitwę zakończymy litanią do Serca Jezusowego. Spowiedź będzie od godz. 17:00.
 7. W przyszła niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 12:00 odmówimy litanię do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej odprawimy Nieszpory.
 8. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.
 9. W zakrystii i kancelarii można nabyć pamiątki związane z konsekracją: ikonę św. Hieronima, zakładki do Biblii, kronikę, poezję p. Zofii Tyszkiewicz, oraz dwupłytowe wydanie albumu (zdjęcia + film) z Uroczystej Mszy Świętej konsekracyjnej.
 10. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w sobotę w godz. 9:00-10:00.
 11. Polecamy prasę katolicką. Na regale pod chórem jest wiele propozycji. Szczególnie polecamy artykuł w tygodniku „Idziemy” ks. prof. Jacka Grzybowskiego pod tytułem „Tożsamościowe dylematy”. A także artykuły związane z 74 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.
 12. Zgodnie z wieloletnią tradycją w środę, 1 sierpnia, o godzinie 17.00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym w Powstaniu Warszawskim żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego. O godzinie 18.00 w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika ks. bp Romuald Kamiński będzie celebrował Mszę Świętą w intencji żołnierzy i ludności cywilnej poległych i pomordowanych w trakcie Powstania Warszawskiego oraz w odwecie za bohaterski zryw walczącej Stolicy. (w naszej świątyni będziemy się modlili w tej intencji podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).
 13. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji.