1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz ofiary złożone w minioną niedzielę na kolonie dzieci z naszej parafii.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczymy w całości na spłatę naszych zobowiązań za prace wykonane wokół kościoła.

3. W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, w piątek zaś wspominamy bł. Czesława.

4. W środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. We czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Woda Żywa” zaprasza na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zakończone modlitwą wstawienniczą o godz. 20:00.

6. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecać Miłosiernemu Bogu Zmarłych przedstawianych w parafialnych wypominkach.

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8:00 dzieci wraz z wychowawcami wyruszają na kolonie w Pieniny. Przypominamy, że bagaże będą pakowane do autokaru przed Mszą Świętą.

8. W najbliższą niedzielę o godz. 19:00 będzie Msza Święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii i kancelarii. Po Mszy św. będzie litania i możliwość ucałowania relikwii wielkiego naszego rodaka.

9. W zakrystii i kancelarii można nabyć pamiątki związane z konsekracją: ikonę św. Hieronima, zakładki do Biblii, kronikę, poezję p. Zofii Tyszkiewicz, oraz dwupłytowe wydanie albumu (zdjęcia + film) z Uroczystej Mszy Świętej konsekracyjnej.

10. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w sobotę w godz. 9:00-10:00.

11. Polecamy prasę katolicką. Na regale pod chórem jest wiele propozycji. W tygodniku „Idziemy” polecamy felieton o ciągle popularnym fenomenie pielgrzymowania do miejsc świętych oraz artykuł pt.:„W czym do Kościoła” czyli czy idąc na Msze św. trzeba się jakoś specjalnie ubierać?

12. Informujemy, że w związku z wprowadzenie europejskich przepisów Ochrony Danych Osobowych RODO, zmienia się sposób wydawania dokumentów parafialnych. Wszelkie zaświadczenia, metryki i dokumenty mogą otrzymać tylko osoby których dokumenty dotyczą. W przypadku osób nieletnich w ich imieniu zaświadczenia mogą otrzymać tylko rodzice i opiekunowie prawni. Pozostałe osoby mogą pobierać dokumenty jedynie na podstawie notarialnego upoważnienia. Do czasu szczegółowych wytycznych zapowiedzi przedmałżeńskie będą przedstawiane do wiadomości parafian w formie ogłoszeń wywieszanych na tablicy w kruchcie kościoła.

13. Wobec nasilającego się kryzysu rodziny, rosnącej liczby rozwodów i związków nieformalnych chcemy pomagać rodzinom znajdującym w konfliktowych sytuacjach. Jedną z form takiej pomocy są mediacje pojednawcze poprzez:

– rozwiązywanie sporów w małżeństwie i rodzinie przy udziale bezstronnego mediatora

– usprawnienie komunikacji między s stronami

– pomoc w poszukiwaniu rozwiązań trudnych sytuacji

Zapraszamy na spotkania mediacyjne po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie lub mailowo. Mediator : Anna Hofmann-Delbor, kontakt: a.hofmann.delbor@gmail.com lub tel. 606432757

14. Wszystkim życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.