1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz ofiary złożone w minioną niedzielę na parafialną Caritas.

2. Dziękujemy p. Zbigniewowi Stachyra i Rycerzom Jana Pawła II za wyczyszczenie i pomalowanie dzwonnicy.

3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na wsparcie kolonii organizowanych dla dzieci z naszej parafii.

4. We środę przypada święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy; we czwartek wspominamy w liturgii św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w piątek  zaś świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

5. W środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w sali domu parafialnego.

7. W piątek z racji 13 dnia miesiąca odprawimy po Mszy św. o godz. 18:00 wokół kościoła procesję z figurą M.B. Fatimskiej. Zapraszamy ze świecami.

8. W sobotę 14 lipca o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych przed planowanym w lipcu Chrztem dzieci.

9. Ofiary składane na tacę przeznaczymy w całości na spłatę naszych zobowiązań za prace wykonane wokół kościoła.

10. W zakrystii i kancelarii można nabyć pamiątki związane z konsekracją: kopię ikony św. Hieronima, zakładki do Biblii oraz kronikę ze zdjęciami i wspomnieniami z 16 lat tworzenia naszej parafii, „Wiersze Wybrane” p. Zofii Tyszkiewicz, oraz dwupłytowe wydanie albumu (zdjęcia + film) z Uroczystej Mszy Świętej konsekracyjnej.

11. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w sobotę w godz. 9:00-10:00.

12. Polecamy prasę katolicką. Na regale pod chórem jest wiele propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecamy artykuł „Ofensywa Miłosierdzia” o pomocy dla uwikłanych w wojnie Syryjczyków. W dzisiejszym wydaniu znajdziemy też różne propozycje na wakacje: Kato-Żagle, czyli sierpniowy rejs po Mazurach w wierzącej ekipie i informacje o wakacyjnych koncertach i festiwalach w Warszawie.

13. Informujemy, że w związku z wprowadzenie europejskich przepisów Ochrony Danych Osobowych RODO, zmienia się sposób wydawania dokumentów parafialnych. Wszelkie zaświadczenia, metryki i dokumenty mogą otrzymać tylko osoby których dokumenty dotyczą. W przypadku osób nieletnich w ich imieniu zaświadczenia mogą otrzymać tylko rodzice i opiekunowie prawni. Pozostałe osoby mogą pobierać dokumenty jedynie na podstawie notarialnego upoważnienia. Do czasu szczegółowych wytycznych zapowiedzi przedmałżeńskie będą przedstawiane do wiadomości parafian w formie ogłoszeń wywieszanych na tablicy w kruchcie kościoła.

14. Pod koniec wakacji zostaną wznowione prace wokół kościoła. Przewidziano nowe wejście na posesję kościelną od strony ul. Rumiankowej z udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych i osób z małymi dziećmi w wózkach. Zaplanowano też docelową aranżację zieleni przy kościele.