1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz te przekazane w dniu konsekracji i podczas zbiórki kwartalnej.
 2. Bóg zapałać Panu Zbyszkowi Podlaskowi i Panu Piotrowi Radzio za przygotowanie zdjęć i filmu z konsekracji naszej świątyni.
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.
 4. Z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 12:00 odmówimy litanię do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej odprawimy Nieszpory.
 5. We wtorek przypada święto św. Tomasza Apostoła. W piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
 6. W środę odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca pamiętajmy o wynagradzaniu za grzechy popełniane przeciw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 odprawimy nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i za powołanych do służby w Kościele.
 9. W I Piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlitwę zakończymy litanią do Serca Jezusowego. Spowiedź będzie od godz. 17:00.
 10. W sobotę młodzież wraz z księdzem Pawłem wyrusza na dwudniowy spływ kajakowy, pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.
 11. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczamy na wsparcie kolonii letnich organizowanych dla dzieci z naszej parafii.
 12. W zakrystii i kancelarii można nabyć pamiątki związane z konsekracją: kopię ikony św. Hieronima, zakładki do Biblii oraz album ze zdjęciami i wspomnieniami z 16 lat tworzenia naszej parafii. Zachęcamy do nabywania tomika z poezją „Wiersze Wybrane” autorstwa p. Zofii Tyszkiewicz. Jest też już dostępne dwupłytowe wydanie (zdjęcia + film) z konsekracji kościoła.
 13. Zapowiadamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w sobotę w godz. 9:00-10:00.
 14. Polecamy prasę katolicką. Na regale pod chórem jest wiele propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecamy artykuł „W Rzymie o młodzieży” mówiący o tym jaki obraz polskiej młodzieży zawiozą na synod polscy delegaci.
 15. Informujemy, że w związku z wprowadzenie europejskich przepisów Ochrony Danych Osobowych RODO, zmienia się sposób wydawania dokumentów parafialnych. Wszelkie zaświadczenia, metryki i dokumenty mogą otrzymać tylko osoby których dokumenty dotyczą. W przypadku osób nieletnich w ich imieniu zaświadczenia mogą otrzymać tylko rodzice i opiekunowie prawni. Pozostałe osoby mogą pobierać dokumenty jedynie na podstawie notarialnego upoważnienia. Do czasu szczegółowych wytycznych zapowiedzi przedmałżeńskie będą przedstawiane do wiadomości parafian w formie ogłoszeń wywieszanych na tablicy w kruchcie kościoła.
 16. Zakończono wykładanie płyt kamiennych wokół świątyni i zainstalowano nowe latarnie. Pod koniec wakacji zostaną wznowione prace wokół kościoła. Szczególnie dotyczy to przeniesienia figury Matki Bożej, nowego wejścia na posesję kościelną od strony ul. Rumiankowej z udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych i osób z małymi dziećmi w wózkach. Zaplanowano też docelową aranżację zieleni przy kościele.