1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz te przekazane w dniu konsekracji i podczas zbiórki kwartalnej.

2. Bóg zapałać całej Wspólnocie Parafialnej za zaangażowanie, modlitwę i wszelkie dary z okazji Konsekracji kościoła. Dziękujemy: Komitetowi Organizacyjnemu i Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, za wielotygodniowe prace w ramach przygotowania uroczystości i pamiątek konsekracyjnych. Służbie Liturgicznej za przygotowanie pięknej liturgii. Wszystkim osobom pomagającym w poczęstunku dla ponad 600 osób. Bóg zapłać wszystkim Paniom i Panom za prawie 100 ciast. Dziękujemy Rodzinie Państwa Pękackich i pracownikom restauracji „Pod Aniołami” za wielki wkład w przygotowanie obiadu dla gości. Bóg zapłać Piekarni „Grzybki” za pieczywo, Panom pracującym przy grillu, Rodzinie Państwa Kowalskich i wszystkim wspomagającym za zorganizowanie poczęstunku. Panu Łukaszowi Konik za lody dla dzieci. Dziękujemy Rodzinie Państwa Grodzickich za album i obrzędy konsekracyjne, Rodzinie Państwa Czech za Zacheuszki. Bóg zapłać Rodzinie Państwa Jurczewskich za kwiaty, które przyozdobiły kościół i całą posesję. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i gratulujemy zwycięzcom.

3. Dziś ostatnia kwartalna zbiórka ofiar deklarowanych podczas kolędy na nasz kościół. Wpłat można dokonywać na konto lub u kwestarzy w kiosku przy wyjściu z Kościoła. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli.

4. Jeszcze dziś i do końca czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy Świętej wieczornej.

5. Rodzicom, których dzieci wyjeżdżają w lipcu na kolonie w Pieniny przypominany o konieczności wpłaty do końca czerwca drugiej raty.

6. We czwartek Wspólnota Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.

7. W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczamy na konserwację Bazylii św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Jest to dzień imienin Ks. Pawła i p. Piotra, naszego organisty. Wszystkich solenizantów noszących imię św. Patronów będziemy polecać Bogu w modlitwie podczas Mszy św. o godz. 18:00.

8. W najbliższą niedzielę, 1 lipca, Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00.

9. Przypominamy, że spowiedź jest 20 min. przed każdą Mszą św. Podczas Mszy, ze względu na obecność podczas wakacji tylko jednego kapłana, nie ma spowiedzi.

10. Z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 12:00 odmówimy litanię do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej odprawimy Nieszpory.

11. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.

12. W kiosku można nabyć pamiątki związane z konsekracją: kopię ikony św. Hieronima, zakładki do Biblii oraz album ze zdjęciami i wspomnieniami z 16 lat tworzenia naszej parafii. Zachęcamy też do nabywania tomika z poezją „Wiersze Wybrane” autorstwa p. Zofii Tyszkiewicz.

13. Zapowiadamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00 oraz w sobotę w godz. 9:00-10:00.

14. Polecamy prasę katolicką. Na regale pod chórem jest wiele propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tygodnikach „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny” znajdują się relacje z konsekracji naszego kościoła. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie zamieszczamy na bieżąco zdjęcia z uroczystości. Na stronie diecezjalnej telewizji internetowej www.salvetv.pl znajdziemy też relację z konsekracji kościoła.

15. Informujemy, że w związku z wprowadzenie europejskich zapisów Ochrony Danych Osobowych RODO, zmienia się sposób wydawania dokumentów parafialnych. Wszelkie zaświadczenia, metryki i dokumenty mogą otrzymać tylko osoby których dokumenty dotyczą. W przypadku osób nieletnich w ich imieniu zaświadczenia mogą otrzymać tylko rodzice i opiekunowie prawni. Pozostałe osoby mogą pobierać dokumenty jedynie na podstawie notarialnego upoważnienia. Do czasu szczegółowych wytycznych zapowiedzi przedmałżeńskie będą przedstawiane do wiadomości parafian w formie ogłoszeń wywieszanych na tablicy w kruchcie kościoła.

16. Przed Konsekracją zakończono wykładanie płyt kamiennych wokół świątyni i zainstalowano nowe latarnie. Pod koniec wakacji zostaną wznowione prace wokół kościoła. Szczególnie dotyczy to przeniesienia figury Matki Bożej, nowego wejścia na posesję kościelną od strony ul. Rumiankowej z udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych i osób z małymi dziećmi w wózkach. Zaplanowano też docelową aranżację zieleni przy kościele.

 

OWOCE PEREGRYNACJI JASNOGÓRSKIEGO WIZERUNKU MATKI BOŻEJ W DIECEZJII WARSZAWSKO-PRASKIEJ

    W sobotę, 16 czerwca, zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej diecezji. W kościele Najczystszego Serca Maryi przy pl. Szembeka, podczas uroczystej Mszy Świętej, pożegnaliśmy wizerunek Jasnogórski, który będzie teraz nawiedzał parafie diecezji bydgoskiej. 

   Jednocześnie, decyzją Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, rozpoczęło się w naszej diecezji dzieło nieustającej modlitwy poperegrynacyjnej. Nieustająca modlitwa całej Diecezji Warszawsko-Praskiej ma być wyrazem troski o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Każdego dnia według wyznaczonego harmonogramu w kolejnych parafiach diecezji już od 17 czerwca trwa nieustająca modlitwa. Nasza parafia w łączności z całą diecezja będzie przeżywała pierwszy taki specjalny dzień 6 października br. Będzie to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej realizowanej jako okazja do zawierzania Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, ale także wpisanych w całą diecezję i Kościół powszechny. Podczas całego Dnia Modlitwy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, specjalne Nabożeństwo do Matki Bożej Jasnogórskiej, Różaniec i Apel Jasnogórski. Będzie też możliwość spowiedzi. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie.