ZAPROSZENIE

„Niech wznosi się tutaj miła Tobie Boże ofiara chwały, a głos ludzi, złączony ze śpiewem Aniołów, niech rozbrzmiewa w nieustannej modlitwie uwielbienia”.      

W roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w 16 roku od erygowania parafii, w 11 roku od wmurowania kamienia węgielnego, wdzięczny Miłosiernemu Bogu w Trójcy Jedynemu, z ogromną radością mam zaszczyt zaprosić wszystkich Parafian i Gości na uroczystość konsekracji naszego kościoła w dniu 17 czerwca 2018 roku o godzinie 12:00.  Dariusz Marczak – proboszcz.

 

1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół oraz te przekazywane na przygotowanie do konsekracji i podczas zbiórki kwartalnej.

2. Bóg zapałać za ofiary złożone na parafialną Caritas.

3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na wsparcie rehabilitacji ks. Czarka.

4. Osoby z Komitetu Organizacyjnego Konsekracji przeprowadzają przed kościołem zapisy osób chętnych do pomocy w pracach przygotowawczych uroczystości. Prosimy o pomoc w bezpośrednim przygotowaniu uroczystości: można włączyć się prace porządkowe, przewiezienie stołów i ławek, rozstawieniu namiotów. Potrzebujemy silnych i dyspozycyjnych mężczyzn. Prosimy dziewczęta i kobiety o pomoc w porządkach. Poszukujemy też osób do pomocy w grillowaniu i dystrybucji poczęstunku w dniu konsekracji. Przedstawiciele komitetu zapisują chętne osoby przed kościołem i są do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań osobiście i pod numerem tel. 513 949 069.

5. Przed kościołem można otrzymać pamiątkową pieczątkę do Pisma Świętego oraz piękne pamiątkowe zakładki z modlitwą do św. Hieronima.

6. Kontynuujemy kwartalną zbiórkę ofiar deklarowanych podczas kolędy na nasz kościół. Wpłat można dokonywać na konto lub u kwestarzy w kiosku przy wyjściu z Kościoła. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli. 

7. Jeszcze dziś i przez cały czerwiec zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej wieczornej.

8. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie kolonijne dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają w lipcu w Pieniny.

9. We wtorek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Komitetu Organizacyjnego Konsekracji i Rady Parafialnej.

10. We czwartek o godz. 19:00 będzie odprawa dla całej Służby Liturgicznej i Rycerzy Jana Pawła II.

11. W piątek o godz. 19:00 odprawa dla asysty funkcyjnej, a o godz. 20:00 dla wiernych wyznaczonych do liturgii konsekracyjnej oraz odpowiedzialnych za oprawę muzyczną.

12. W sobotę o godz. 19:00 odbędzie się generalna odprawa dla ministrantów i lektorów.

13. Próba generalna Chóru przed uroczystością konsekracyjną odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

14. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

15. Za tydzień, w dniu Konsekracji kościoła, Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz. 8:00, 10:00, 12:00 (konsekracja) i 19:00. Taki porządek niedzielnych Mszy św. będzie obowiązywał też podczas wakacji we wszystkie niedziele lipca i sierpnia.

16. Zapowiadamy, że w niedzielę 24 czerwca po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów i będziemy prosić o bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich podróżujących i wypoczywających na wakacjach.

17. W kiosku można nabyć kopię ikonę św. Hieronima, aby w naszych domach i rodzinach rozwijał się kult Patrona Parafii, a jego wstawiennictwo przynosiło duchowe owoce. Zachęcamy też do nabywania tomika z poezją „Wiersze Wybrane” autorstwa p. Zofii Tyszkiewicz, w którym znajdziemy poetyckie przemyślenia nie tylko osobiste ale również dotyczące ważnych wydarzeń z historii powszechnej i różnych wydarzeń z 16 lat tworzenia parafii.

18. W poniedziałek w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii odbędą się porady Radcy Prawnego.

19. Stolica Apostolska przesłała od Ojca Świętego Papieża Franciszka na ręce ks. Proboszcza dla całej naszej wspólnoty parafialnej specjalne błogosławieństwo z okazji konsekracji naszej świątyni. Błogosławieństwo zostało wywieszone w korytarzu przed zakrystią.