1.  Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu i wpłaty na konto na kościół.
 2. Bóg zapłać Młodzieży za porządki wokół posesji kościelnej i na parkingu.
 3. Dziś rozpoczynamy Misje Maryjne przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Szczegółowy program Misji i samego Nawiedzenia jest dostępny w folderach na stoliku z gazetkami. Nauki głosi O. Marek Kowalski. Wieczorem dołączy O. Krzysztof Kowalski. Podczas Misji nie będzie Mszy porannej o godz. 7:00. Msze będą sprawowane o godz. 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00.
 4. Dziś jeszcze odbędzie się Procesja Maryjna ulicami naszego osiedla zakończona w kościele Apelem Jasnogórskim.
  Apel Jasnogórski będzie sprawowany przez misje każdego dnia aż do czwartku włącznie. Serdecznie Zapraszamy!!!
 5. We czwartek, 3 maja, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze Święte będą odprawione o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. Główna Msza Święta, poprzedzona o godz. 18:00 nabożeństwem oczekiwania, będzie odprawiona pod przewodnictwem ks. Biskupa Marka Solarczyka o godz. 19:00 przed Obrazem Jasnogórskim. Powitanie Obrazu będzie miało miejsce przy krzyżu na parkingu przy ul. Jana Pawła II. Ze względu na powitanie Matki Bożej od godz. 17:00 (za zgodą ZDM) będzie ograniczona ilość miejsc parkingowych. Prosimy korzystać z parkingu kościelnego – wjazd od ul. Chabrów i z parkingu wzdłuż ul. Klimatycznej przy daw. Gimnazjum.
 6. Zapraszamy też na Czuwanie Młodych, które odbędzie się we czwartek o godz. 22:00, szczególnie przeznaczone dla maturzystów i wszystkich młodych, którzy pragną zawierzyć czas egzaminów i swoją przyszłość Panu Bogu przez ręce Maryi. O godz. 23:00 zapraszamy na Różaniec.
 7. O północy 3 maja będzie Pasterka Maryjna sprawowana przez księży pracujących w poprzednich latach w naszej parafii. Wszyscy Księża zostali zaproszeni. Mszy będzie przewodniczył Ks. Łukasz Szczeblewski a kazanie wygłosi Ks. Mariusz Ochnik.
 8. W nocy z 3 na 4 maja będziemy mieli też czas na osobiste spotkanie z Maryją i prywatną modlitwę przed Ikoną. Serdecznie wszystkich zapraszamy!!! Bądźmy razem, módlmy się i czuwajmy z Maryją!!! Podczas nocnego czuwania będzie dyżur w konfesjonale.
 9.  W piątek 4 maja o godz. 7:00 będzie Msza z Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą z Sakramentem Namaszczenia. Rodziny, które nie mogą same przywieźć swoich bliskich prosimy o zgłoszenie w zakrystii zapotrzebowanie na przewiezienie osoby na Mszę św. Mamy kilku kierowców, którzy ofiarowali swoją pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła.
 10. Natomiast o godz. 11:00 będzie Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym. Serdecznie zapraszamy całe Rodziny
 11. Wspólnoty i Grupy Parafialne będą miały swoją specjalną Mszę Świętą przed wizerunkiem Maryi 4 maja o godz.12:30.
 12. O godz. 15:00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego ze specjalną modlitwą za Zmarłych. O godz. 16:00 Dziecięce Koła Różańcowe poprowadzą Różaniec.
 13. Pożegnanie Matki Bożej Jasnogórskiej rozpocznie się o godz. 17:00. Następnie Obraz zostanie przewieziony do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 14. Nabożeństwo Majowe w tym tygodniu będzie odprawiane według następującego porządku: we wtorek i środę po Mszy św. o godz. 18:00, we czwartek po Mszy św. o godz. 19:00, w piątek po Mszy św. o godz. 17:00. W sobotę i następne dni wg znanego porządku czyli po Mszy św. o godz. 18:00.
 15. Główna odprawa Ministrantów i Lektorów przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej odbędzie się w środę 2 maja o godz. 19:00 – przed kościołem.
 16. W sobotę 05.05 o godz. 19:00 w sali przy kancelarii odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci które otrzymają Chrzest w maju.
 17. Nie będzie w tym tygodniu zbiórek ministranckich, ani treningu piłki nożnej.
 18. W kiosku można nabyć flagi, emblematy do przyozdobienia naszych domów i posesji na czas Nawiedzenia Matki Bożej a także na Święto Flagi obchodzone 2 maja oraz Uroczystości kościelne i państwowe 3 Maja.
 19. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę w godz. 9:00-10:00.
 20. “Jak wiemy, na 17 czerwca 2018 wyznaczony jest termin konsekracji naszego Kościoła. Wszystkich parafian, chętnych do wsparcia środków i działań grupy zajmującej się przygotowaniem uroczystości, prosimy w przyszłą niedzielę o kontakt w zakrystii”. (Ogłoszenie Komitetu Organizacyjny Konsekracji Kościoła św. Hieronima)