1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu i wpłaty na konto na kościół.
 2. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski.
 4. W poniedziałek w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbędą się porady Radcy Prawnego.
 5. We czwartek Święto św. Marka Ewangelisty i dzień imienin bpa Marka Solarczyka.
 6. We środę 25 kwietnia od godz. 17.30 w domu parafialnym będzie odbiór strojów komunijnych.
 7. Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza we czwartek po Mszy św. wieczornej na adorację i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o przynoszenie na kartkach osobiste prośby i intencje, które wspólnota powierzy Panu Jezusowi w modlitwie.
 8. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości„” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00 na plebanii.
 9. W sobotę w kościele o godz. 9:00 odbędzie się zbiórka dla Kandydatów, o godz. 10:00 na plebani zbiórka dla Ministrantów. Trening piłki nożnej w hali  SP 353 będzie w godz. 13:30 – 15:30. Główna odprawa Ministrantów i Lektorów przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej odbędzie się w środę 2 maja o godz. 19:00 – przed Kościołem.
 10. Parafia wraz z Caritas diecezjalną organizuje od 22 lipca do 4 sierpnia w Kacwinie w Pieninach kolonie dla dzieci. Szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza.
 11. Przypominamy, że został już tylko tydzień na dokonanie rozliczeń podatkowych i możliwość odpisów podatkowych na organizacje charytatywne. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji i naszej parafii. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Na stronie www.cdwp.caritas.pl można skorzystać z darmowego programu wypełniania PIT.
 12. MATKA BOŻA KRÓLOWA POLSKI U ŚW. HIERONIMA (3-4 MAJA 2018). Przypominamy że za tydzień w niedzielę 29 kwietnia rozpoczynamy Misje Maryjne przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Szczegółowy program jest dostępny na stolikach z gazetkami. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do udziału w planowanych uroczystościach. Za tydzień oprócz Mszy Świętych jak w każdą niedzielę dodatkowo odbędzie się Procesja Maryjna ulicami naszego osiedla zakończona w kościele Apelem Jasnogórskim. W poniedziałek wtorek i środę Msze św. będą sprawowane wg porządku rekolekcyjnego z Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – 3 maja rano – Msze Święte będą tylko o 8:00, 10:00 i 12:00. Główna Msza Święta poprzedzona (o godz. 18:00) nabożeństwem oczekiwania będzie odprawiona pod przewodnictwem ks. Biskupa Marka o godz. 19:00 przed Obrazem Jasnogórskim. Już teraz zapraszamy też na Czuwanie Młodych, które odbędzie się 3 maja o godz. 22:00, szczególnie przeznaczone dla maturzystów i wszystkich młodych, którzy pragną zawierzyć czas egzaminów i swoją przyszłość Panu Bogu przez ręce Maryi. Zaś o północy 3 maja będzie Pasterka Maryjna sprawowana przez księży pracujących w poprzednich latach w naszej parafii. Wszyscy Księża zostali zaproszeni. Ks. Robert Kalisiak, ks. Jacek Turek, Ks. Marek Długoszowski, Ks. Marcin Kontraktowicz, Ks. Mariusz Ochnik i Ks. Łukasz Szczeblewski już potwierdzili swoją obecność (czekamy na pozostałych). W piątek 4 maja o godz. 7:00 będzie Msza z Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą z Sakramentem Namaszczenia. Prosimy kierowców z samochodem o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła między godz. 8:00 a 9:00.  Rodziny, które nie mogą same przywieźć swoich bliskich prosimy o zgłoszenie w zakrystii zapotrzebowanie na przewiezienie osoby na Mszę św. Natomiast o godz. 11:00 będzie Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym. Serdecznie zapraszamy. Wspólnoty i Grupy Parafialne będą miały swoją specjalną Mszę Świętą przed wizerunkiem Maryi 4 maja o godz. 12:30. Pożegnanie Matki Bożej i przekazanie Ikony Jasnogórskiej do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 17:00. Program przygotowany przez Rekolekcjonistę O. Krzysztofa Kowalskiego i O. Kustosza jest bardzo bogaty. Każdy znajdzie dla siebie właściwy czas i swoje miejsce. W nocy z 3 na 4 maja będziemy mieli też czas na osobiste spotkanie z Maryją i prywatną modlitwę przed Ikoną. Serdecznie wszystkich zapraszamy!!! Bądźmy razem, módlmy się i czuwajmy z Maryją!!!
 13. KONKURS !!!   W związku z przygotowaniami do konsekracji naszej świątyni ogłaszamy konkursy dla dzieci, młodzieży i rodzin. Celem konkursu jest zacieśnienie więzi rodzinnych oraz parafialnych, rozwijanie talentów młodego pokolenia i inne. Konkurs będzie odbywał się w trzech kategoriach wiekowych i tematycznych: Klasy I-III szkół podstawowych – „Kościół św. Hieronima oczami dziecka“ – praca plastyczna w dowolnej technice (kredka, ołówek, malarstwo, mozaika, wyklejanka, kolaż itp..) przedstawiająca budynek kościoła. Klasy IV-VII szkół podstawowych – „Św. Hieronim – kościół, do którego chodzę na Mszę świętą“ – makieta (np:. z zapałek, kartonu, tworzyw sztucznych, drewna itp.) przedstawiająca kościół. Klasy II-III gimnazjów (klas pozostałych po szkołach gimnazjalnych na terenie i poza prafią), i klas I-III liceum (poza parafią) – „Jak w trzech punktach pokazać Parafię św. Hieronima?“ (klip, filmik lub spot przedstawiający charakterystykę parafii i kościoła św. Hieronima) Prace oddajemy najpóźniej do dnia 27 maja 2018r. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród w dniu Konsekracji. 17 czerwca 2018 r. podczas parafialnego festynu.
 14. ZAPOWIEDZI MAŁŻEŃSKIE

          Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

          1. Maciej Roman Dobrogost, kaw. z par. św. Stanisława Kostki w Warszawie i Katarzyna Maria Domańska, panna z par. tutejszej;

          2.  Kamil Krzysztof Olkowicz, kawaler z par. tutejszej i Sylwia Wanda Sobczyk, panna z par. tutejszej

          3. Piotr Wosztyl, z par. tutejszej i Jadwiga Bartoń, z par. tutejszej

Narzeczonych polecamy modlitwom wiernych. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich w/w osób zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.