Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła, i składane w Wielki Piątek ofiary na Grób Boży w Ziemi Świętej. Bóg zapłać za ofiary na palemki i składane podczas święcenia pokarmów.

Dziękujemy Ceremoniarzom, Służbie Liturgicznej, Ministrantom i Lektorom pod przewodnictwem Adama Franka, Wiktora Gniazdowskiego i Rafała Michalczyka za przygotowanie oraz godne i pełne chwały Bożej przeprowadzenie liturgii Wielkiego Tygodnia.

Bóg zapłać Zespołowi Młodzieżowemu pod przewodnictwem p. Marioli Rowickiej i Chórowi pod dyrekcją p. Małgorzaty Sobieszek za piękną oprawę muzyczną świątecznych liturgii oraz p. Piotrowi, naszemu organiście i wszystkim kantorom, lektorom i psalmistom.

Dziękujemy młodzieży, za przygotowanie grobu Bożego, który w tym roku wystrojem wpisuje się w rocznicę odzyskania Niepodległości. Państwu: Annie i Marcinowi Wojenka, Żegocie Kacprzyk, Jolancie Borkowskiej, Leokadii Malińskiej, Pawłowi Zawadzkiemu dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy z nauczaniem Św. Hieronima, patrona naszej parafii.

Bóg zapłać Panu Czesławowi i Barbarze za świąteczne porządki w kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie najważniejszych liturgicznych wydarzeń w ciągu roku.

Dziękujemy aktorom p. Dagmarze Foniok-Hankiewicz i p. Tadeuszowi Hankiewiczowi za przygotowanie lektorów do proklamacji Słowa Bożego.

Bóg zapłać za świąteczne wędliny i ciasta.

Dziękujemy rodzinie Państwa Jurczewskich za pierwsze wiosenne kwiaty przed kościołem.

 

1. Msza Święta Rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00. Pozostałe Msze o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

2. W drugi dzień Świąt Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na katolickie uczelnie.

3. W I czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00 wraz ze Wspólnotą SNE odmówimy modlitwy w intencji powołań i za powołanych.

4. W I Piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą Wielkanocną.

5. O godz. 15:00 Koronka i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym       Sakramencie. Modlitwę zakończymy litanią do Serca Jezusowego przed Mszą św.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od godz.17:00.

7. W sobotę od godz. 17:00 będzie kolejne nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpoczniemy od Koronki i modlitwy różańcowej. Będzie też czas na 15 min. rozmyślanie nad wskazaną tajemnicą różańca a podczas Mszy Komunia Święta wynagradzająca  za  zniewagi  i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Na stoliku z gazetkami będą przygotowane foldery z opisem Nabożeństwa i teksty pomocnicze do rozmyślania.

 8. Za tydzień przez całą Niedzielę Miłosierdzia ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. O godz. 15.00 będzie Godzina Łaski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. W niedzielę 8 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.30 podamy wyniki konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną. Będą nagrody!

Drodzy Parafianie!

Zapowiadamy uroczystości związane z Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Na stolikach z gazetkami są przygotowane foldery z programem Nawiedzenia. Uroczystości będą poprzedzone Misjami Maryjnymi, które poprowadzi O. Krzysztof Kowalski z Zakonu Paulinów na Jasnej Górze. Prosimy o zaplanowanie czasu i uczestnictwo zarówno w misjach i podczas Nawiedzenia. Apelujemy do Parafian – nie wyjeżdżajcie!!! Tym razem zachęćcie swoich bliskich by przyjechali do Starej Miłosny i z nami spędzili ten szczególny czas oddając się pod opiekę Maryi, która nigdy nie opuściła tych, którzy się do niej uciekają. Program Nawiedzenia jest bardzo bogaty, przewidziano również nocne czuwanie mieszkańców Starej Miłosny, Sulejówka i Zagórza przed Obrazem Matki Bożej.

Zaraz po Świętach rozpoczną się prace wokół naszego kościoła. Prosimy o wyrozumiałość, że w związku z tym mogą pojawić się pewne ograniczenia i utrudnienia w poruszaniu się na placu kościelnym i parkingu. Wszystkich chętnych zachęcamy do włączenia się w przygotowanie Nawiedzenia i prace przed  planowaną w czerwcu konsekracją kościoła.