1. Dziękujemy za ofiary na tacę i wpłaty na konto oraz ofiary złożone w minionym tygodniu na prace wokół kościoła przed planowaną w czerwcu konsekracją.

2. Z radością informujemy, że wczoraj w katedrze naszej diecezji ks. Bp Marek Solarczyk podczas uroczystego obrzędu ustanowił i pobłogosławił Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Wśród nowych szafarzy naszej diecezji jest trzech lektorów z naszej parafii: p. Mariusz Szot, p. Sławomir Dąbrowa i p. Piotr Leszczyński. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej będą pomagali kapłanom podczas uroczystości i licznych zgromadzeni liturgicznych w udzielaniu Komunii Świętej oraz będą zanosić Komunię Świętą chorym i osobom w podeszłym wieku, które nie mogą uczestniczyć we Mszy Św. w kościele, szczególnie osobom przebywającym w domach opieki. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii to osoby świeckie, uprawnione do udzielania Komunii św. przez biskupa po odbyciu specjalnego kursu przygotowawczego. Muszą mieć min. 35 lat i wykazywać się zdrową pobożnością eucharystyczną oraz prawością życia. Od szafarzy wymaga się również otwartej i służebnej postawy wobec drugich, serdeczności oraz łatwości nawiązywania kontaktów zwłaszcza z osobami chorymi i w podeszłym wieku. W Polsce posługa nadzwyczajnych szafarzy ustanawiana jest od 1990 r., a możliwość taką wprowadził Sobór Watykański II. (Instrukcja KEP 1991 r.)

3. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.

4. Rozpoczynamy kwartalną zbiórkę ofiar deklarowanych podczas kolędy na nasz kościół.

5. W środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o g. 17:00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej na Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:50). Cieszy fakt, że coraz więcej osób uczestniczy w nabożeństwach wielkopostnych. Zachęcamy gorąco pozostałych parafian, szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku nie włączyli się w przeżywanie misterium zbawienia. Pamiętajmy, że nasze odkupienie dokonało się przez mękę i śmierć Chrystusa, który umarł na krzyżu za każdego i każdą z nas. Uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych ma nie tylko wymiar pokutny i ekspiacyjny ale powinno być również wyrazem czci i miłości do naszego Odkupiciela – Jezusa Chrystusa.

7. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego.

8. Próby chóru parafialnego odbywają się we czwartek o godz. 19:15. Chórek dziecięcy spotyka się w sobotę o godz. 10:00. Zapraszamy!

9. W sobotę o godz. 9:00 odbędzie się zbiórka dla Kandydatów na Ministrantów, o godz. 10:00 – zbiórka dla starszych Ministrantów. Trening piłki nożnej w SP353 w godz. 14:30-16:00.

10. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach odbędzie się w sali domu parafialnego zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

11. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczymy na dzieło misyjne Ad Gentes.

12. Za tydzień o godz. 16:00 będzie dodatkowa Msza Święta dla dzieci i ich Rodzin przed I Komunią.

13. Parafia organizuje dla młodzieży w dn. 30.06.-07.07 pielgrzymkę na półwysep bałkański z wizytą w Medjugorie. Szczegóły u ks. Pawła.

 14. W kiosku przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w paschaliki i świąteczne świece wielkanocne.

15. W poniedziałki w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porad Radcy Prawnego.

16. Zapowiadamy, że Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dn. 18-20 marca. Będzie je głosił Ks. prof. dr hab. Jacek Grzybowski.

17. Parafia NSPJ, Mieszkańcy dzielnicy Wesoła i Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie-Wesołej, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości, zapraszają w poniedziałek 5 marca o godz. 18:00 na Mszę św. i odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Podziemnego Państwa Polskiego walczących przeciw niemieckim i sowieckim okupantom. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Bp Marek Solarczyk.