1. Dziękujemy za ofiary na tacę, wpłaty na konto oraz na rehabilitację i leczenie dzieci.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii Siostry Franciszkanki Niepokalanej. Siostry  po każdej Mszy św. rozprowadzają książki, które pomogą lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu oraz Świąt Wielkanocnych. Treści zawarte w książkach dotyczą między innymi: rzeczy ostatecznych, zawierzenia trudności, które każdy z nas przeżywa, dobrego korzystania z owoców Mszy św. i prawdziwego nabożeństwa do Matki Bożej. Dochód będzie przeznaczony na misje prowadzone przez Siostry.
 3. W środę odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. godz.19.00).
 5. Próby chóru odbywają się we czwartek o godz. 19.00. Chórek dziecięcy spotyka się w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 6. W sobotę o godz. 9:00 – zbiórka dla Kandydatów na Ministrantów, o godz. 10:00 – zbiórka dla starszych Ministrantów. Nie będzie w tym dniu treningu piłki nożnej.
 7. Bardzo dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za zaangażowanie i wszelką pomoc w funkcjonowaniu naszej parafii i jednocześnie zachęcamy do podjęcia częstszych dyżurów liturgicznych.
 8. Za tydzień ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na prace przy kościele, przed planowaną w czerwcu konsekracją naszej świątyni.
 9. W przyszłą Niedzielę, wyjątkowo o godz. 17:00, odbędzie się spotkanie w grupach formacyjnych dla kandydatów do Bierzmowania.
 10. Katechezy dla narzeczonych, zarówno z par. św. Hieronima jak i NSPJ, rozpoczną się w poniedziałek 26 lutego o godz. 19:00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Borkowskiej 1 w Starej Miłośnie. Wszystkich zainteresowanych, którzy planują w najbliższych miesiącach zawrzeć Sakrament Małżeństwa zachęcamy do skorzystania. Informujemy, że następna edycja Kursu planowana jest dopiero na jesieni od 3 września w tutejszej parafii.
 11. W poniedziałki w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porad Radcy Prawnego.
 12. Zapowiadamy, że Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dn. 18-20 marca.

APEL PAPIEŻA FRANCISZKA

    W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, zachęcam wszystkich wiernych do udziału w specjalnym dniu modlitwy i postu w intencji pokoju – 23 lutego, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Ofiarujemy go szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. Podobnie jak przy innych okazjach, zapraszam także braci i siostry niekatolików i niechrześcijan do przyłączenia się do tej inicjatywy w sposób, jaki uznają za najbardziej stosowny.

      Nasz Niebiański Ojciec zawsze wysłuchuje swoich dzieci, które wołają do Niego w udręce i cierpieniu: „podtrzymuj złamanych na duchu i opatrz ich bolesne rany” (Ps 147,3). Zwracam się z serdecznym apelem, abyśmy również my usłyszeli to wołanie i każdy w swoim sumieniu, przed Bogiem, zadali sobie pytanie: „Co mogę uczynić dla pokoju?”. Z pewnością możemy się modlić; ale nie tylko: każdy może konkretnie powiedzieć „nie” przemocy, na ile zależy to od niego czy też od niej. Ponieważ zwycięstwa zyskane przy użyciu przemocy są fałszywymi zwycięstwami; natomiast praca na rzecz pokoju służy wszystkim!