1.Dziękujemy za ofiary na tacę, wpłaty na konto i składane podczas kolędy. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które przyjęły księży z wizytą duszpasterską, odprawiamy każdej niedzieli o godz. 13:00. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe.

2.Dziś przypada Światowy Dzień Walki z Trądem. Co 2 minuty na świecie pojawia się nowy przypadek trądu. To jedna z najstarszych zakaźnych chorób znanych ludzkości. Spośród 200 tys. chorych, prawie 85 tys. chorych stanowią kobiety i blisko 13 tys. dzieci. Za pośrednictwem Fundacji Polskiej Raoula Follereau możemy wesprzeć dzieło pomocy chorym na trąd poprzez wpłaty na konto: 87 1240 1082 1111 0000 0387 2932 z zaznaczeniem w tytule wpłaty „TRĄD”.

3.Jeszcze dziś po Mszy wieczornej odbędzie kolejne spotkanie w grupach formacyjnych dla kandydatów do Bierzmowania.

4.W najbliższy piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Na początku każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec. Podczas Mszy o godz. 16:30 będzie dodatkowy obrzęd błogosławieństwa i ofiarowania dzieci Panu Bogu. Z racji obchodów Dnia Życia Konsekrowane ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na Zakony Klauzurowe.

5.W pierwszy piątek miesiąca – w godz. 10.30-13.30 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlitwę zakończymy litanią do Serca Jezusowego przed Mszą o godz. 16:30. Spowiedź z racji I Piątku będzie przed każdą Mszą Świętą.

6.W sobotę 3 lutego o godz. 17:00 rozpoczniemy zgodnie z obietnicą parafialne obchody Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Nabożeństwo rozpoczniemy od modlitwy różańcowej, będzie też 15 min. rozmyślanie nad wskazaną tajemnica różańca i Komunia Święta wynagradzająca za  zniewagi  i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Na stoliku z gazetkami są przygotowane foldery z opisem Nabożeństwa, modlitwami i czterema warunkami które, zgodnie z objawieniem dotyczącym idei pięciu pierwszych sobót miesiąca, są konieczne do wypełnienia.

7.W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy mieszkańców ul.: Wiślanej, ks. Iwaniuka, Topolowej, Polanki, Korzeniowej, Mazowieckiej, Szklarniowej (zarówno w Wesołej jak i w Sulejówku), Truskawkowej, Miodowej, Poziomkowej, Krzywej, Drobiarskiej, Wodociągowej, Hotelowej, Malinowej, Trakt Brzeski (w Wesołej i Sulejówku), Szosy Lubelskiej i Zagórza. W kolędzie będzie pomagał ks. Marek Dec.

8.W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po 18:00 Nieszpory Eucharystyczne.

9.Kancelaria, ze względu na kolędę, jest czynna w środy w godz. 16:00-17:30 i soboty w godz. 9:00-10:00.

10.Bal Karnawałowy dla Rodzin planujemy 10 lutego. Zapisy w zakrystii. Rodziców, którzy chcieliby pomóc w organizacji balu, prosimy o kontakt z ks. Pawłem.

11.W poniedziałki w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porad Radcy Prawnego.

12.Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas diecezjalną, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne również naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Należy tylko w zeznaniu rocznym we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również  na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Gotowy program do wypełniania PIT, w wersji elektronicznej, jest też dostępny na stronie: www.cdwp.caritas.pl., w tym wypadku również należy pamiętać o wpisaniu celu szczegółowego: „Parafia św. Hieronima”. Każdy z nas ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku od swojego dochodu.