1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i wpłaty na konto. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które odwiedziliśmy, odprawimy dziś o godz. 13:00. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe.

2. Bóg zapłać Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie paczek dla potrzebujących.

3. Dziękujemy za wspólnie przeżyte rekolekcje adwentowe i ofiary złożone dla Ks. Krzysztofa Ziółkowskiego na budowę Sanktuarium św. Jana Pawła w Radzyminie.

4. Bóg zapłać za przygotowanie upominków i spełniane marzenia ponad 30 dzieci. Przypominamy, że dziś upływa termin przynoszenia paczek, byśmy mogli od jutra dostarczyć je dzieciom w Waszym imieniu.

5. Ofiary składane dziś na tace przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań (ostatnia rata) za prace kamieniarskie wykonane w minionym roku przed kościołem.

6. W kiosku można zaopatrzyć się w świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już po raz 23 zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności. Dobrym zwyczajem jest też zapalenie tej samej świecy już po Wigilii na grobach naszych bliskich zmarłych. Część środków pozyskanych z rozprowadzanych świec Caritas przeznacza na głodujące dzieci w Afryce. Rozpoczynamy też akcję przekazywania 1 % podatku dochodowego na cele Caritas i działalność charytatywną naszej parafii. Ulotki z informacją o 1% są rozdawane razem ze świecami. Przypominamy tylko, by w rozliczeniu PIT, w rubryce cel szczegółowy wpisać: „parafia św. Hieronima”.

7. Młodzież z KSM przygotowała świąteczne pierniczki, które można nabyć w kruchcie kościoła. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczamy na szlachetne cele tej wspólnoty.

8. Młodzież z klas gimnazjalnych przygotowała też stroiki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup prezentów dla dzieci w ramach akcji Caritas „Wirtualna Choinka”.

9. Przypominamy i serdecznie zapraszamy na RORATY: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6:55. Podczas Mszy dzieci losują Figurkę Matki Bożej Niepokalanej, która przez cały Adwent będzie nawiedzała rodziny.

10. W poniedziałek Ks. Proboszcz zaprasza Parafialną Radę Duszpasterską na zebranie o godz. 19:00 na plebanii.

11. We wtorek imieniny obchodzi ks. Dariusz, serdecznie zapraszamy na Mszę w intencji solenizanta o godz. 18:00.

12. W piątek 22 grudnia o godz. 18:00 Msza przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Chorągwi Św. Hieronima Rycerzy Jana Pawła II.

13. W poniedziałek i wtorek w naszej parafii nie będzie spowiedzi wieczornej bo spowiadamy na rekolekcjach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (księża z tej parafii spowiadali u nas w czasie naszych rekolekcji). Spowiedź w naszym kościele w piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.30.

14. Przed Wigilią w sobotę 23 grudnia kancelaria będzie nieczynna.

15. Po świętach od środy 27 grudnia wznowimy Kolędę. Przed nowym rokiem odwiedzimy jeszcze mieszkańców ul.: Gościniec bloki 152, 152A, 154, 154A, 156, 166, 170, 172, 174, 176, 178, oraz domki przy ul. Gościniec a także mieszkańców ul. Kameliowej. Szczegółowy program i plan kolędy po nowym roku aż do ferii zimowych, czyli do 13 stycznia jest dostępny w gazetce i na stronie internetowej.

16. W niedzielę 24 grudnia przypada w tym roku Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane do południa według porządku niedzielnego – nie będzie tylko Mszy o godz. 18:00. Pasterka zostanie odprawiona tradycyjnie o północy.

17. Odprawa liturgiczna przed Pasterką dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę 23 grudnia o godz. 8:00.

18. Informujemy, że 31 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny na Mszy św. o godz. 13:00 dokonamy obrzędu odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz oddania Małżonków i całych Rodzin pod opiekę Świętej Rodziny. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

19. Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę misyjnego kolędowania na rzecz dzieci z Syrii i Libanu. Bliższe informacje na stronie: http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/kolednicy-misyjni. Zgłoszenia chętnych przyjmuje koordynator: p. Katarzyna Łukomska pod numerem telefonu 608047767.

20. Tradycyjnie już zostały przez naszych parafian przygotowane kalendarze. Zachęcamy do nabywania. Ofiary zgodnie z wolą ofiarodawców zostaną przeznaczone na pierwszą cegiełkę na witraże w nawach bocznych naszego kościoła.

21. W poniedziałki w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii można skorzystać z darmowych porad Radcy Prawnego.

22. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły o Biskupie Romualdzie Kamińskim – nowym ordynariuszu Diecezji Warszawsko-Praskiej.

23. Pan Czesław zakończył roznoszenie opłatka, Rodziny, których nie zastał w domu mogą nabyć Poświęcony Opłatek w zakrystii.