1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na Seminarium Duchowne.

2. Bóg zapłać Wspólnotom: Różańcowej, Fatimskiej i Caritas oraz p. Piotrowi Leszczyńskiemu za zorganizowanie i przeprowadzenie kwartalnej zbiórki ofiar deklarowanych podczas kolędy.

3. Bóg zapłać członkom Wspólnoty Szkoła Nowej Ewangelizacji i pozostałym osobom za przeprowadzenie zbiórki podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy „Stop aborcji – podpis na wagę życia”. Zebrano ponad 200 podpisów.

4. Bóg zapłać Wspólnotom i osobom indywidualnym za udział w adoracji Pana Jezusa w czterdziestogodzinnym nabożeństwie przed odpustem.

5. Bóg zapłać naszemu Chórowi pod kierunkiem p. Małgorzaty Sobieszek oraz Zespołowi Wokalno-Instrumentalnemu pod kierunkiem p. Marioli Rowickiej za piękną oprawę muzyczną podczas Odpustu św. Hieronima.

6. Bóg zapłać Ceremoniarzom pod wodzą Adama Franka za przygotowanie liturgii i całej Służbie Liturgicznej za wzorową i przykładną posługę podczas Mszy odpustowej.

7. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza za ofiarowany parafii Ornat z wizerunkiem naszego Patrona św. Hieronima.

8. Bóg zapłać p. Czesławowi, naszemu kościelnemu i p. Barbarze za odpustowe porządki w kościele.  

9. Bóg zapłać Rodzinom, które wzięły udział w konkursie biblijnym. A członkom Koła Biblijnego za przygotowanie pytań konkursowych i materiałów na Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed odpustem.

10. Zgodnie z zapowiedzią i naszą parafialną tradycją ofiary składane w I niedzielę miesiąca do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne Caritas naszej parafii, ale w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z trzęsieniem ziemi w Meksyku te dary będą przeznaczone dla ofiar tragicznego w skutkach żywiołu.

11. Z racji I niedzieli miesiąca jeszcze dziś po Mszy o godz. 13:00 Litania do Najświętszego Imienia Jezus, a po Mszy o godz. 18:00 Nieszpory Eucharystyczne.

12. Nabożeństwa Różańcowe począwszy od dziś sprawowane będą codziennie o godz. 17:15. Prosimy Rodziców i opiekunów o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na te piękne nabożeństwa. Dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki, a 31 października wśród najbardziej wytrwałych zostanie przeprowadzone losowanie, które dziecko dostanie pluszowego miśka.

13. W poniedziałek w liturgii wspominamy Świętych Aniołów Stróżów, we wtorek w naszej diecezji obchodzimy liturgiczne Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. We środę wspominamy Św. Franciszka z Asyżu, a we czwartek Św. Siostrę Faustynę Kowalską. Zaś sobota to dzień Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

14. We wtorek o godz. 18:45 rodzinna Schola „Cudaki” zaprasza na próbę w sali domu parafialnego.

15. We środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

16. We czwartek o godz. 19:15 próba Chóru, zaś o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.

17. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem o godz. 17.30. Przypominamy że spowiedź w I piątki jest od godz. 17.00. Osoby, które pragną korzystać z kierownictwa duchowego w konfesjonale prosimy by umawiały się ze spowiednikiem poza I piątkiem miesiąca, by nie tworzyły się kolejki i nie cierpiały z tego powodu inne osoby a szczególnie dzieci, które obchodzą 9 pierwszych piątków miesiąca.

18. W piątek w godz. 9.00-12.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

19. W sobotę 7 października nie będzie zbiórek ministranckich. W tym dniu w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godz. 11:00 odbędzie się uroczysta promocja lektorów i ceremoniarzy. Do grona lektorów naszej parafii dołączą: Jakub Jurczak, Wojciech Kamiński, Stanisław Ogonowski, Piotr Rowicki, Jakub Wroński i Krzysztof Żarkowski. Stopień ceremoniarza osiąga Krzysztof Lebiedź. Wszystkich ministrantów zapraszamy na uroczystość promocji w katedrze, pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

20. W sobotę o godz. 10:00 próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną swoim śpiewem uwielbiać Pana Boga.

21. W sobotę 7 października po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 19:00 w Sali domu parafialnego odbędzie się konferencja dla Rodziców i Chrzestnych przed planowanym chrztem dziecka.

22. W niedzielę 8 października obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski. Po każdej mszy świętej będą zbierane do specjalnych puszek ofiary na rzecz stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia.

23. Zapowiadamy, że w poniedziałek 9 października po Mszy św. Rycerze Jana Pawła II zapraszają wszystkich mężczyzn, którzy chcą służyć Kościołowi w duchu Św. Jana Pawła II. Spotkanie organizacyjne odbędzie się po Mszy Św. o godz. 18 w sali przy kancelarii.

24. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek 9 października o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

 

Modlitwa Różańcowa dookoła Polski

     Zachęcamy do udziału w akcji Różaniec do granic! Wielka modlitwa (może nawet milion osób) zaplanowana jest 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto (gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją).

     Część naszych parafian wyjeżdża do wskazanych przez organizatorów miejsc na granicy naszego kraju, pozostali, którzy chcą się włączyć w akcję ale nie mogą wyjechać, mogą wesprzeć akcję modlitwą różańcową pozostając na miejscu. W naszym kościele od godz. 14:00 do 15:30 będzie odprawiany różaniec. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w łączności z rzeszą Polaków odmawiających różaniec wokół granicy naszego kraju.

   Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Bóg za pośrednictwem Kościoła udziela odpustu zupełnego wiernym (darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy już odpuszczone), którzy pobożnie odprawią różaniec w kościele, kaplicy lub w rodzinie.