1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na rozwój diecezjalnego Radia Warszawa i na prace wykończeniowe naszej świątyni w ramach kwartalnej zbiórki.
 2. Dziś ostatnia Niedziela kwartalnej zbiórki deklarowanych podczas kolędy ofiar. Dziękujemy za wszystkie ofiary. Równie serdeczne i gorące Bóg zapłać wszystkim Kwestarzom za wytrwałość i poświęcony czas.
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 4. Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „ZATRZYMAJ ABORCJĘ” – podpis na wagę życia.
 5. Dziś o 19:00 pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, dla tegorocznych klas trzecich. W przygotowaniu do bierzmowania mogą brać udział tylko osoby należące do Parafii św. Hieronima.
 6. We wtorek o godz. 18:45 rodzinna schola „Cudaki” zaprasza na próbę w sali domu parafialnego.
 7. We środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii. W czwartek o godz. 19:15 próba Chóru, zaś o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.
 8. W środę ks. Paweł z naszymi parafianami i Ks. Krzysztof z parafianami z Radzymina udają się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, proszą o modlitwę na czas pielgrzymowania i obiecują modlitwę w int. całej parafii.
 9. We czwartek 28.09 rozpoczniemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed uroczystością odpustową. We czwartek i piątek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz.7.00 do Mszy wieczornej o 18.00.
 10. W sobotę z racji odpustu parafialnego kancelaria będzie nieczynna.
 11. W sobotę 30.09. ODPUST ku czci patrona naszej parafii, Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o godz. 18.00, którą odprawi Ks. kan. dr Andrzej Lubowicki Generalny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 12. W tym miesiącu nie będzie czwartkowego wieczoru uwielbienia prowadzonego przez Wspólnotę Dorosłych Ruchu Światło-Życie, ponieważ w naszej parafii będzie w tym czasie Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w adoracji w czwartek i piątek przygotowującego od odpustu parafialnego.
 13. W sobotę o godz. 10:00 próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną swoim śpiewem uwielbiać Pana Boga.
 14. W sobotę nie będzie zbiórek ministranckich.
 15. W poniedziałek w liturgii przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera. We środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. We czwartek św. Wacława, męczennika. W piątek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze. W sobotę uroczystość odpustowa
  ku czci św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, patrona parafii.
 16. W Niedzielę 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe (w dni powszednie i niedzielę o godz. 17:15). Prosimy Rodziców i opiekunów o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na te piękne nabożeństwa. Przypominamy o odpustach za udział w Różańcu .
 17. Z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy o 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Imienia Jezus, po Mszy o 18:00 Nieszpory Eucharystyczne;
 18. W Niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30, dzieci, które zostały zgłoszone w naszej parafii do I Komunii, otrzymają poświęcone różańce.
 19. Przypominamy że w sobotę 28 października na Mszy Świętej o godz. 18:00 Ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, która kończy roczny cykl przygotowania.
 20. Zapraszamy chłopców, którzy są chętni, aby służyć Panu Bogu i ludziom podczas Mszy Świętych jako Ministranci Ołtarza (zapisy u ks. Pawła w zakrystii)
 21. W poniedziałek 9 października o godz. 19:00 w Sali przy kancelarii rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński. Spotkania dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach planują ślub będą odbywały się cyklicznie w poniedziałki i potrwa do 20 listopada. Kolejny kurs odbędzie się dopiero na przełomie maja i czerwca.


RODZINNY KONKURS BIBLIJNY

 1. Jak nazywa się najstarszy znany przekład Pisma Świętego na łacinę?
 2. Podaj imiona pierwszych rodziców i ich synów.
 3. Podaj dwie nazwy góry, na której Mojżesz otrzymał przykazania.
 4. Którą z Ksiąg Starego Testamentu określa się czasem mianem „apokalipsy”?
 5. Imię którego z archaniołów oznacza „Bóg uzdrawia” i gdzie jest wspomniany w Piśmie Świętym?

Poprawne odpowiedzi z podaniem nazwiska rodziny, ulicy zamieszkania i numerem telefonu, prosimy składać osobiście w zakrystii lub kancelarii do środy 27 września. Rozwiązanie konkursu nastąpi podczas Mszy Świętej odpustowej 30 września o godz. 18:00. Dla zwycięzców przewidziano nagrody!
Pytania konkursowe przygotowały osoby należące do Koła Biblijnego naszej parafii.