1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i podczas zbiórki kwartalnej.
 2. Z radością informujemy, że mamy pierwsze powołanie z naszej parafii. Kandydatem, który odbył już rekolekcje a w najbliższych dniach rozpocznie formację intelektualno-duchową w seminarium jest Grzegorz Ogórek. Grzegorza polecamy modlitwom Parafian.
 3. Dziś obchodzimy „Dzień środków oddziaływania społecznego”. Z tej okazji gościmy w naszej parafii Wolontariuszy, którzy przed kościołem po każdej Mszy Świętej zbierają  do puszek ofiary na utrzymanie i rozwój diecezjalnego Radia Warszawa.
 4. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. i pierwsze spotkanie organizacyjne Dzieci i Rodziców przed I Komunią Świętą.
 5. Kontynuujemy zbiórkę kwartalną, ofiary można składać przy wyjściu z kościoła lub na konto parafii.
 6. W poniedziałek w liturgii przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, we środę wspomnienie Świętych Andrzeja, Pawła i 101 ich Towarzyszy, męczenników koreańskich. We czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 7. W poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy serdecznie.
 8. We wtorek o godz. 18:45 rodzinna schola „Cudaki” zaprasza na próbę w sali domu parafialnego.
 9. We środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Msza Święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i w kancelarii.
 10. W czwartek o godz. 19:15 próba Chóru, zaś o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.
 11. W sobotę o godz. 9:00 (wyjątkowo o tej porze) ks. Paweł zaprasza Ministrantów na zbiórkę (będziemy porządkowali teren wokół kościoła przed odpustem parafialnym).
 12. W sobotę o godz. 10:00 próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną swoim śpiewem uwielbiać Pana Boga.
 13. W sobotę o godz. 10:00 ks. Proboszcz zaprasza wszystkich Lektorów na pierwsze po wakacjach spotkanie organizacyjne.
 14. W sobotę o godz. 11:00 ks. Proboszcz i wszyscy Wychowawcy zapraszają dzieci, które były w Borach Tucholskich na koloniach na spotkanie powakacyjne.
 15. Pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, dla tegorocznych klas trzecich gimnazjum, odbędzie się w niedzielę 24 września o 19:00. W przygotowaniu do bierzmowania mogą brać udział tylko osoby należące do Parafii św. Hieronima.
 16. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczamy na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 17. Rozpoczynamy zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „ZATRZYMAJ ABORCJĘ” – podpis na wagę życia. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela mu się pomocy. W naszej parafii podpisy pod projektem ustawy będą zbierane dziś i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.
 18. Zapowiadamy że w sobotę 28 października na Mszy Świętej o godz. 18:00 Ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, która kończy roczny cykl przygotowania. Otoczmy naszą młodzież modlitewną opieką, aby ten sakrament pogłębił ich relacje z Jezusem i Jego Kościołem.
 19. Poszukujemy chętnej osoby lub osób, do prowadzenia Kroniki Parafialnej.
 20. Zapraszamy chłopców, którzy są chętni, aby służyć Panu Bogu i ludziom podczas Mszy Świętych jako Ministranci Ołtarza (zapisy i szczegóły u ks. Pawła w zakrystii). Jednocześnie bardzo dziękujemy Ministrantom i Lektorom naszej parafii, którzy pięknie służą przy Ołtarzu i solidnie uczestniczą w dyżurach w dni powszednie (na porannych i wieczornych Mszach Świętych).