1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę i na odrestaurowanie katedry diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 2. Dziś ofiarami do puszki wspieramy Katolicki Ośrodek Adopcyjny działający na terenie naszej diecezji. Rozpoczynamy też kwartalną zbiórkę deklarowanych podczas kolędy ofiar.
 3. Po wakacjach przywracamy zwyczajny porządek sprawowania Mszy Świętych. Niedzielna Msza wieczorna już od dziś sprawowana będzie o godz. 18:00.
 4. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania jeszcze dziś z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Uroczystą Mszę Św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w poniedziałek o godz. 8:30. Zapraszamy Dyrekcje, Wychowawców, Nauczycieli oraz wszystkie dzieci i młodzież. Apelujemy do rodziców i opiekunów by zadbać o godne i Boże uczestnictwo dzieci i młodzieży we Mszy. Przed Mszą od godz. 8:00 będzie jeszcze możliwość spowiedzi.
 5. We wtorek w liturgii przypada wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty, we czwartek wspomnienie bł. Księdza Ignacego Kłopotowskiego. W piątek obchodzimy Święto Narodzenia NMP.
 6. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i w kancelarii.
 7. W czwartek o godz. 19:15 próba chóru, zaś o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.
 8. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecali Panu Bogu zmarłych przedstawianych w parafialnych Wypominkach.
 9. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich ministrantów do sali na plebanii na pierwszą po wakacjach zbiórkę.
 10. Konferencja przed Chrztem odbędzie się 9 września o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.
 11. Za tydzień taca w całości będzie przeznaczona na spłatę naszych zobowiązań. Jak zapewne Parafianie zauważyli zakończone zostały prace przy elewacji kościoła. Zamontowaliśmy też kolejne głośniki (razem jest 8 szt.) wokół kościoła. Będą nam służyć podczas procesji i większych uroczystości. Wszystkie te prace inwestycyjne opłacamy na bieżąco.
 12. W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11:30 nastąpi wymiana tajemnic różańcowych Dziecięcych Kół Różańcowych. Natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania (grupa ubiegłoroczna).
 13. Kontynuujemy zbiórkę darów dla ofiar nawałnicy jaka przeszła przez Polskę. Trwałą żywność (puszki, makarony, słoiki, oleje, ryż, kaszę itp.) i środki chemiczne (środki higieny osobistej oraz środki odkażające, udrażniające i bakteriobójcze) można składać do koszy na końcu kościoła.
 14. Zapowiadamy, że Msza Św. i pierwsze spotkanie organizacyjne dla Dzieci i Rodziców przed I Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę 17 września o godz. 16:00.

 

APEL POLICJI

   Szanowni Państwo, w związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, a szczególnie takimi, które zainteresowane są otrzymaniem pieniędzy.

Przypominamy o sposobie działania przestępców oszukujących metodą na „wnuczka, policjanta i funkcjonariusza CBŚ”:

– Sprawcy tych oszustw telefonują najczęściej na numery stacjonarne i podszywając się pod wnuczka lub innego krewnego proszą o pilne wsparcie finansowe spowodowane jakimś nagłym wydarzeniem, często trudną sytuacją życiową. Najczęściej proszą o dochowanie tajemnicy. Nigdy nie odbierają pieniędzy osobiście, proszą o przekazanie ich swojemu „znajomemu”, który  w istocie też jest oszustem.

– Chwilę po zakończonej rozmowie, do osoby, która ma zostać oszukana dzwoni kolejny przestępca informując, że jest policjantem lub funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji, często przedstawia się ze stopnia, imienia i nazwiska (posługując się danymi istniejących funkcjonariuszy).

– Podczas rozmowy złodziej przekonuje rozmówcę, że właśnie trwa policyjna akcja, która ma na celu zatrzymanie oszustów, że wie o wcześniejszym telefonie rzekomego krewnego z prośbą o pożyczkę i instruuje rozmówcę, co ma dalej robić, by pomóc policjantom w działaniach.

– Prosi o przekazanie pieniędzy oszustowi, który dzięki temu zostanie zatrzymany, i zapewnia, że pieniądze policjanci niezwłocznie, zaraz po zakończeniu działań, oddadzą.

Aby nie stać się ofiarą oszustów:

APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I ROZSĄDEK W KONTAKTACH Z OSOBAMI, KTÓRE PODAJĄ SIĘ ZA KREWNYCH LUB POLICJANTÓW.

PAMIĘTAJMY!!!  FUNKCJONARIUSZE POLICJI NIGDY NIE PROSZĄ O PRZEKAZANIE PIENIĘDZY LUB PRZELANIE ICH NA JAKIEKOLWIEK KONTO W RAMACH POMOCY W DZIAŁANIACH POLICJI!!! APELUJEMY RÓWNIEŻ, BY NIGDY NIE PRZEKAZYWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY

W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw prosimy o kontakt pod nr tel.: 997 lub 22 60 33 222